Nokia sprzedaje najwięcej smartfonów z Windows Phone

|

Nokie to producent który jako jeden z ostatnich zdecydował się na produkcje smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Mało tego, Nokia jako jedyna zdecydowała się zrobić z Windows Phone swój podstawowy system. Wielu osobom nie spodobała się to, że upadająca firma postawiła wszystko na jedną kartę. Czy było warto? Udział smartfonów z mobilnymi okienkami Microsoftu w rynku globalnym nadal nie jest duży. Jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku. Według danych przedstawionych przez Localytics Nokia w lipcu posiadała prawie 60 procentowy udział w globalnej sprzedaży smartfonów z Windows Phone – jest to 3 razy więcej niż zajmujący drugie miejsce HTC.

Wygląda na to, że olbrzymie sumy zainwestowane w promocje smartfonów Nokii powoli przynoszą efekty. Niestety to nie wystarczy. System mobilny od giganta z Redmond nadal posiada tylko kilku procentowy udział w globalnym rynku sprzedażowym smartfonów. Jednak w najbliższym czasie wszystko może się zmienić, a sprzedaż telefonów z Windows Phone może znacznie przyspieszyć. Wszystko za sprawą nadchodzącej „ósemki”, która zaoferuje o wiele więcej niż wcześniejsza wersja WP, i przegranej Samsunga w sprawie o naruszanie patentów Apple. Microsoft pomimo tego, że od zawsze konkuruje z Apple, doszedł z nimi do porozumienia na mocy którego obie firmy wzajemnie licencjonują sobie swoje rozwiązania, a poza tym mają wspólnego wroga – Google ze swoim Androidem.

Mocno trzymam kciuku za sukces Windows Phone 8.

źródło: pocketnow.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • CODER

  Bo jeśli ktoś mówi lumia od razu myśli Windows Phone żadne inne telefony nie są kojarzone przez szerszą społeczność z systemem Windows Phone :)

 • pssst

  to jakby napisac ze najwiecej czarnego napoju produkuje coca cola…. Nokia robi teraz tylko telfony z wp wiec czemu tu sie dziwic jak zalali nasz rynek

  • Artur Kwiatkowski

   Dziwne masz podejście. HTC i Samsung też produkują smartfony z Windows Phone. Mało tego, HTC ma 6 modeli, a Nokia 4. Dlaczego nie HTC dominuje? Bo klienci wybierają Nokię. I to właśnie mówią te statystyki.

   • Tirinti

    Klienci wybierają to co jest reklamowane.
    Nokia reklamuje Lumie a HTC nie reklamuje telefonów z Windows Phone.

 • To masz

  Ciekawy wykres :] Zamiast wszystkie słupki zrobić równej wysokości to każdy żyje swoim życie.

  • PatrykDe

   Spójrz na to raz jeszcze, może zrozumiesz dlaczego każdy jest wyższy od poprzedniego

 • Papiak

  Średnio popularnosc Lumii miesiecznie wzrasta o 5.2%..

 • Uważny

  Nie wiem tylko dlaczego w styczniu ,lutym i marcu całośc rynku to 101% a nie sto,warto było sprawdzić przed skopiowaniem Panie redaktorze.

  • Artur Kwiatkowski

   Panie uważny, „haters gonna hate”? ;)Czy tak trudno się domyślić, że to przez zastosowanie zaokrąglenia?

   • Seba

    Nawet na zwykłej statystyce opisowej czy gospodarce magazynowej na uczelni technicznej to nie przechodzi, a co dopiero w publikacji firmy zajmującej się analizami rynkowymi?

    • AshKeczap

     Masz podana nazwę firmy. Ta zmiana może zmienić świat, powodzenia!

     • Seba

      Mnie tylko dziwi niedbałość poważnych instytucji, które biorą za to pieniądze.

 • Adam

  A tak przy okazji…
  Coś złego dzieje się chyba na stronie. Kiedyś było po kilka nowych artykułów na dzień, teraz jeden wisi przez kilka dni. Mam nadzieję, że to tylko wakacje.