Konto developerskie – zakładanie, korzystanie i korzyści

|

konto developerskie

Po zmianach które zaszły w Windows Phone App Hub, zmienił się także proces zakładania konta developerskiego. Nieznacznie, lecz wielu użytkowników naszego forum miało problem z założeniem konta, więc wychodzimy im na przeciw i uaktualniamy nasz poradnik. Poza tym nie każdy wie o możliwościach jakie daje nam posiadanie takiego konta więc zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią wpisu.

Co daje nam posiadanie konta developerskiego? Bardzo dużo. Pozwoli ono bowiem na zainstalowanie aż 10 aplikacji spoza Marketplace (nawet tych płatnych). Podpiąć do niego aż 3 telefony z Windows Phone. Oczywiście jeśli zechcemy pobawić się w tworzenie i publikacje własnych aplikacji – też nie stoi nic na przeszkodzie.

W tym poradniku przybliżę Wam proces zakładania konta developerskiego całkowicie za darmo. Normalnie, takie konto kosztuje 99$ rocznie, ale można troszkę nagiąć rzeczywistość i uniknąć tej opłaty. „Nagięcie” będzie polegało na założeniu maila z końcówką .edu, co poświadczy że jesteśmy studentami jednego z amerykańskich koledżów.

Zanim zaczniemy warto wiedzieć że:

 • Konto Windows Live którego używamy do rejestracji nie musi być ustawione w telefonie, ani w Zune. Polecam więc założyć nowe, przeznaczone tylko dla konta developerskiego. Chociaż jeśli ktoś chce może użyć swojego aktualnego konta.
 • Zapisujemy wszystkie dane bądź robimy zrzuty ekranu. Dane takie jaki data, kod pocztowy oraz odpowiedzi na pytania pomocnicze będą potrzebne później.
 • Cały proces dzieli się na dwa etapy: pierwszy, w którym założymy mail z końcówką .edu, drugi, w którym założymy konto developerskie i zweryfikujemy się jako student

Etap 1

Na początku będziemy potrzebowali amerykańskiego numeru ubezpieczenia społecznego (SSN), wchodzimy więc na stronę http://pl.fakenamegenerator.com/social-security-number.php. Wygenerowany numer kopiujemy do ramki poniżej i sprawdzamy do jakiego stanu jest przypisany. Tak jak wspomniałem już wcześniej, wszystkie dane trzeba zapisywać począwszy od teraz. W moim wypadku numer ubezpieczenia to 001-50-2587, a stan dla którego jest przypisany to New Hampshire (NH).

Następnie wchodzimy na stronę https://eims.maricopa.edu/MAW/MAW.html i zaznaczamy „I am a new student and have never attended any Maricopa Community College or Skill Centers.”, przepisujemy tekst z obrazka i klikamy „Next”.

Ukaże się nam kolejny formularz do wypełnienia. Wypełniamy tylko pola zaznaczone gwiazdką. National ID (SSN) to numer który wygenerowaliśmy w pierwszym kroku, wpisujemy same cyfry bez myślników. Na koniec klik na „Next”.

W kolejnym kroku sprawdzamy poprawność danych. Jeśli wszystko się zgadza klikamy „OK” i przechodzimy dalej. Nie musimy podawać poprawnych danych.

Następnym krokiem będzie kolejne wypełnianie formularza. Znów wypełniamy jedynie pola oznaczone gwiazdką. W tym kroku wracamy do naszego numeru ubezpieczenia społecznego, a dokładniej do stanu do którego był przypisany. W moim wypadku był to New Hampshire (NW). Wchodzimy na stronę http://www.mongabay.com/igapo/zip_codes/, odnajdujemy na liście swój stan i wybieramy jedno miasto i jego kod pocztowy. Ja wybrałem 03101 Manchester. W pole „City” wpisujemy wybrane przez nas miasto, „State” to stan z numeru ubezpieczenia, „Postal Code” to pięć cyfr przed miastem – w moim wypadku 03101. Email może być zmyślony, jednak ja podałem Live ID, które wcześniej utworzyłem. Hasło musi zawierać jedną wielką literę i cyfrę, przynajmniej 8 znaków. Polecam tworzyć takie samo hasło począwszy od nowego Live ID, żeby potem się nie pogubić gdzie się jakie podało, bo będzie jeszcze kilka haseł, ostatecznie i tak będziemy musieli zapamiętać tylko jedno.

W kolejnym kroku znów poproszeni zostaniemy o sprawdzenie poprawności danych, które podaliśmy. Dodam, że warto je zapisać. Jeśli wszystko się zgadza klikamy na „OK”. Następnie wybieramy dwa pytania pomocnicze, także warto je zapisać.

Tym sposobem Etap 1. dobiegł końca. Podsumowanie warto zapisać.

Do kolejnego etapu możemy przejść dopiero wtedy kiedy nasz mail z końcówką .edu zostanie aktywowany. W dni robocze trwa to krócej, w weekendy serwery są wyłączane i najczęściej trzeba czekać do poniedziałku godz. ~16.

Aby sprawdzić czy nasz email już działa logujemy się na tej stronie: http://goo.gl/rcGoZ

Etap 2

Drugi etap rozpoczniemy od stworzenia konta DreamSpark. Ponownie wypełniamy jedynie pola oznaczone gwiazdką. W mailu podajemy Live ID na które chcemy założyć konto developerskie. Wybieramy weryfikacje przez szkołę i podajemy: Chandler Gilbert Community College. Na koniec klik na „continue to verify”.

Następnie przejdziemy do weryfikacji, musimy przecież jakoś udowodnić że jesteśmy studentami. Podajemy email który stworzyliśmy w pierwszym etapie. Po jego podaniu dostaniemy komunikat: An activation e-mail has been mailed to you. Please follow the instructions in the e-mail to get your account verified.

Logujemy się więc na naszego maila w domenie maricopa.edu klikając tutaj. Klikamy na link który dostaliśmy w mailu. Po pomyślnej weryfikacji dostaniemy komunikat jak na obrazku niżej:

Klikamy na „Map your Accounts” aby połączyć konto DreamSpark z naszym Live ID. Dostaniemy komunikat: Your DreamSpark account has been successfully mapped to your Microsoft Account. Pozostaje klik na Continue.

Następnie logujemy się w Windows Phone Dev Center używając Live ID na które założyliśmy konto developerskie. Przechodzimy do swojego profilu klikając na swój mail po prawej stronie i klikamy na czerwony przycisk „Join now”. Wypełniamy wszystko jak na obrazkach poniżej.

W ostatnim kroku w rubryce Payment options zaznaczamy I’m a student.

To by było na tyle. Teraz pozostaje pobrać i zainstalować Windows Phone SDK.  Po instalacji uruchamiamy Start -> Windows Phone SDK7.1 -> Windows Phone Developer Registration,uruchamiamy Zune, podpinamy telefon bez blokady ekranu i wpisujemy Live ID i hasło – nasz telefon zostanie przypisany do naszego konta w Dev Center.

Aby zainstalować aplikację uruchamiamy Start -> Windows Phone SDK7.1 -> Application Deployment. Aplikacje można pobrać z naszego forum.

W razie problemów z procesem zakładania konta developerskiego zapraszam na forum. Pierwsza osoba która napisze do mnie maila otrzyma konto developerskie które utworzyłem w czasie pisania poradnika.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Tirinti

  Ja bym przy okazji chciał ostrzec osoby mające własną działalność. Przy zakłądaniu konta firmowego debile z Microsoftu wymagają akceptacji przez beznbadziejną firemkę geotrust której pracownicy nie ufają naszemu GUSowi, który potwierdza istnienie firmy w RP, za to oczekują wysłania do nich maila z domeny o nazwie firmy przez co trzeba kupić sobie domenę.

  Co gorsza debile przysyłają błędną fakturę przez co jest problem z rozliczeniem VAT.

  • Artur Kwiatkowski

   Takie konto posiadam od listopada 2011, korzystam z niego do tej pory i nie mam problemu z zadnymi aplikacjami zainstalowanymi przez to konto.

   Tirinti…

 • maciek

  bedzie mozna dzieki temu odblokowac sobie telefon i uzywac phone managera?

 • oibis2

  To zakładać takie konto czy nie? Skoro za moment zostanie skasowane. Potwierdzi ktoś tą rewelację.?

  • Artur Kwiatkowski

   Nie jest prawdą że zostanie skasowane. Nie rewelacja, bo ta metoda jest już znana od dłuższego czasu. Nikt nie narzeka ;) wszystko działa świetnie.

 • oibis2

  Doszedłem do 2 etapu. Czekam do jutra na weryfikacje konta.

 • gej

  Zawsze to łatwiej napisać połowę niż całość

  • Artur Kwiatkowski

   Geju, mam nadzieje, że nick nie ma nic wspólnego z Twoją orientacją, coś sugerujesz?

 • Budniu

  A czy to nie jest przypadkiem procedura utorzenia konta studenckiego ? Deweloperkie różni się tym, że daje możliwość zainstalowania 10-ciu aplikacji z poza Market Place, a to konto pozwala na instalację tylko trzech. Niech ktoś (poza autorem) kto utworzył konto tą metodą potwierdzi ile aplikacji z poza marketu może zainstalować.

  • Artur Kwiatkowski

   Niestety autor odpowie. Ale spokojnie, wszystko wiem najlepiej, więc dam Ci dobrą odpowiedź.

   Owszem to konto studenckie, owszem kiedyś limit wynosił 3 aplikacje. Teraz, wraz ze zmianą App Hub na Dev Center, limit ten został podniesiony do 10 aplikacji. Przetestowane przez wielu użytkowników na forum.

   • Budniu

    Ok dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałem o tym rozszerzeniu dla kont studenckich w związku z uruchoieniem Dev Center. Nie interesowałem się tym bo ja od początku mam konto deweloperskie tak więc jakoś mnie to obeszo bokiem. THX

 • Core

  Mam pytanie co do tych 10 aplikacji. Rozumiem że tyle można mieć naraz. Można je potem usuwać i instalować kolejne, czy tylko te pierwsze 10?

  • Artur Kwiatkowski

   Dokładnie tak jak piszesz, usuwasz i na ich miejsce instalujesz kolejne.

 • TimeToDeath

  Jeżeli ktoś dalej nie ufa autorowi to potwierdzam, że można instalować 10 aplikacji :P

 • Norbe

  Ja wczoraj ukończyłem etap 1 jednak do tej pory nie mogę się zalogować do tego maila dla studentów.

  Czy ktoś wie ile może trwać takie zakładanie maila?

  • Artur Kwiatkowski

   Pamiętajmy, że konto zakładamy w USA. Trzeba uwzględnić różnicę czasową. Dziś po południu będzie aktywne ;)

   • mich

    Niestety od rana nic się nie dzieje, nie mogę się zalogować i tkwię w punkcie 1

 • S

  A jeśli chcę zainstalować 11-tą? Wcześniej było tak, że kasowało automatycznie tę najstarszą – takie odniosłem wrażenie – przynajmniej za czasów, gdy był limit studenckiego 3?

  • Artur Kwiatkowski

   Nie spotkałem się z czymś takim. Kiedy próbowałem przekroczyć limit zawsze dostawałem błąd.

   Jedyny sposób to odinstalować jakąś i zainstalować coś na jej miejsce.

 • Norbe

  W dalszym ciągu nie mam konta – błąd:

  Logon failure: unknown user name or bad password.

  A wszystko wprowadzam dobrze

  • Artur Kwiatkowski

   Cierpliwości. Aktywacja moze potrwac nawet 2 dni, sprobuj jutro

 • MisiekM

  Ile trzeba czekać żeby to konto w tym maricopa było aktywowane ? Czy jeśli ten e-mail nie jest aktywny, a w DreamSparku podamy ten e-mail to on i tak zostanie wysłany ?

 • siekieer

  Posiadając konto studenckie na dreamspark legalnie z polskiej uczelni mogę założyć konto deweloperskie, czy tylko studenciaki US? Boje się, że podam adres, którego prawdziwi lokatorzy się jakimś cudem o tym dowiedzą i zrobią jazdę na cwanego Polaczka;)

  • siekieer

   Nic, utworzyłem maila .edu na adres jakiegoś baru w mieście Aurora;) Mam nadzieję, że nie będzie problemów.

 • oibis2

  Dzisiaj dokończyłem. Wszystko się udało, ale nie jest jednak to takie proste dla wszystkich.
  Tylko gdzie teraz jakieś fajne aplikacje dostane? :)

 • Kuba

  u mnie chcą potwierdzenia o tym że jestem uczniem mam podać nr legitymacji studenckiej, lub podać vat id (?)proszę o pomoc

 • Pati

  Mam pytanie jak mam konto developerskie to jak wgrać gry do telefonu.

 • Pati

  A dlaczego nie ma osiągnięć ?

 • grb

  Czy jeżeli użtyje mojego aktualnego konta windows live nie grozi to żadnego typu banem w przyszłości?

 • justice

  a może zapłacić 100$ za rok, za to, że można zarabiać a nie udawać studenta? VS z msdnaa też używacie komercyjnie?

 • L1nku

  Uf jak dobrze, że byłem na erasmusie i mam isic’a :)
  Wszystko działa jak należy :) szkoda ze nie mam zrootowanego telefonu Lumia’800.

 • Mlody

  Najgorsze to oczekiwanie na aktywacje e-maila – moze znacie jakies inne poczty?

  • hupi123

   Chyba tylko na tej stronie można utworzyć email .edu (bez chodzenia na studia).

 • siekieer

  U mnie niestety jeden dzień na wydanie maila .edu nie wystarczyło.

  Logon failure: unknown user name or bad password.

  Pozostaje czekać. Ogólnie podanie prawdziwego adresu z US jest konieczne? Wątpię aby ktoś to weryfikował dogłębnie, a po co zakładać perfidnie konto na kogoś dane…?

 • bbastar

  Cześć, wielkie dzięki za poradnik, wszystko działa rewelacyjnie. Bardzo rzetelna praca ! Pozdrawiam : )

 • aga

  mi po ukończeniu kroku 1 w potwierdzeniu na stronie nie wyświetlają się żadne dane,ktoś wie co z tym zrobić?

 • Mat

  nie moge skonczyc tego maila.. non stop sie zalogowac nie moge.. konto zakladane w piątek

 • maciek

  PANOWIE PO ZALOGOWANIU NIEMAM OKIENKA Windows Phone and App Hub.

 • szymek48

  udało się ;)

 • emillio90

  mam problem… wszystko zrobilem zgodnie z instrukcja, konta dreaspark i windows phone dev center maja ten sam adres e-mail na gmail-u z aktywowanym Live ID i po kroku Join now w dev center nie moge wpisac publisher name : konto.developerskie gdyz pojawia mi sie „Someone else is already using this publisher name.” gdzie popelnilem blad? mam lumie 610 z wp7.8, prosze o pomoc!

  • emillio

   problem z glowy:)

 • MoncyŻuk

  Mi podczas naciskania „Join now” wystakuje error nie wiem co zrobic dalej

 • darosemaj

  zrobilem wszystko wedlug opisu i po dwóch dniach wyskakuje mi „Nieprawidłowy adres e-mail

  Nie możemy obecnie zrealizować Twojego żądania. Spróbuj później.”
  co zrobilem zle ? prosze o pomoc

 • Marylka

  Mam tak samo. Czekam cierpliwie

 • razer293

  założyłem już dwa konta na: https://eims.maricopa.edu/MAW/MAW.html czekam prawie tydzień i nic się nie dzieje POMOCY !!!!

 • hupi123

  Witam, po instalacji na Lumie 900 wp 7.8 przez Nokia Care Suite teraz nie mogę połączyć się z zune (wyświetla się komunikat „Nie można połączyć telefonu z internetem. Można nadal synchronizować zdjęcia i muzykę i przez to nie mogę odblokować telefonu, co mógłbym zrobić?
  Bardzo proszę o pomoc,

 • razer293

  Odinstaluj Nokia Care Suite i wszystkie sterowniki związane z tym programem.

 • Michał

  Witam. Mam następujący problem podcas logowania sie pojawiami się błąd
  „Nieprawidłowy adres e-mail
  Nie możemy obecnie zrealizować Twojego żądania. Spróbuj później.”

  Proszę o pomoc.

 • Marek

  Witam potrzebuje wolnego maila maricopa.edu ponieważ próbowałem z 10 razy zakładac i nie mogłem w niego wejść za każdym razem wyskakiwał bład ze złe loginy. Pozdrawiam

 • Snasiv

  Ta metoda jest nieaktualna. Nie ma możliwości utworzyć konto mailowe na MARICOPA.

 • raq

  czy ktoś mógłby „pożyczyć” konta edu do weryfikacji. Może Pan Artur?? próbowałem 3 różnych danych i od tygodnia na żadnym z 3 loginów nie mogę utworzyć konta. Proszę o pomoc.

 • http://www.facebook.com/mateusz.halbiniak Mateusz Halbiniak

  czekam juz kilkanascie dni i nie moge przejsc pierwszej czesci. email nie jest aktywowany

 • Droger

  Działa jeszcze ta metoda ?

 • Marcin

  Metoda nie działa. Konto na Maricopa założyłem pod koniec stycznia. Jest kwiecień, a jeszcze się aktywowało.

 • Barney^

  A ja czekam i czekam na aktywację maila i nic się nie dzieje w tym temacie ;(
  może jest jakiś inny serwis z edu. na którym można założyć takowe konto ?

 • chrisstos

  Metoda działa po jednym warunkiem. Po rejestracji trzeba wejść na główną stronę maricopa i zalogować się do student center i w sekcji admission dodać jeden kurs na jakiejś uczelni. Wtedy aktywują maila.

 • Dominik

  Ta metoda jeszcze działa?

  Konto założone lecz brak możliwości zalogowania.

 • NowyWiewior

  jak ukonczylem krok 1 i chcialem sie zalogowac do maricopa to mi pisalo na google: Nieprawidłowy adres e-mail

  Nie możemy obecnie zrealizować Twojego żądania. Spróbuj później.

 • Blooddk

  Pełno pier******* z tym tylko po to żeby nie zalogować się….