Zrzuty ekranu dostępne w „Apollo”?

|

Od początku istnienia systemu Windows Phone zrobienie zrzutu ekranu nie jest możliwe. Z czasem jednak pojawiła się aplikacja (Screen Capturer), która pozwala na zapisanie obrazu wyświetlanego przez telefon. Tylko dostępna ona była wyłącznie dla „wybrańców”, którzy odblokowali swojego smartphone’a.

Teraz pojawiła się plotka, że Microsoft doda taką funkcję jako natywną do swojego najnowszego systemu, czyli Windows Phone 8. Nie ma żadnych informacji, czy przygotowywany system dla obecnych urządzeń (Windows Phone 7.8) również będzie pozwalał na robienie zrzutów ekranu. Jak będziemy mogli zapisać wyświetlany obraz? Tak jak ma to miejsce w konkurencyjnych platformach, czyli za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy. Podobno ma to być połączenie klawisza od aparatu i przycisku „Windows” – wydaje się logiczne.

Oczywiście nie wszyscy są zainteresowani tą funkcją, ale jednak jest grono zwolenników, dla których możliwość zrobienia „screena” jest obowiązkowym „wyposażeniem telefonu”. Tak, więc mamy kolejny dodatek do „Apollo”, który pozwoli zbliżyć najnowsze mobilne dziecko Microsoftu do konkurencji pod względem ilości funkcji. I przede wszystkim pamiętajcie, że to jeszcze nie jest potwierdzona informacja, a więc najzwyklej w świecie mamy do czynienia z plotką. Zresztą… Tak jak w przypadku wszystkich obecnie wydobywających się informacji nie od Microsoftu. Na „pewniaki” musimy jeszcze troszkę poczekać :).

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.