„Zbieramy się do pracy, nie ma wakacji”, czyli Microsoft łata Apollo

|

Okres wakacyjny, pracownicy mogą wyjechać, odprężyć się po roku ciężkiej pracy, wyjechać do ciepłych krajów i nie myśleć o pracy. Tak jest, ale w momencie, kiedy do premiery nowego produktu czasu coraz mniej to Microsoft postanowił ściągnąć swoich programistów z urlopów.

Po co? Ano w końcu do premiery urządzeń z Windows Phone 8 już niedługo. Według wielu zapowiedzi pierwsze słuchawki z „Apollo” mają zostać zaprezentowane już jesienią. W przypadku Nokii można nawet sprecyzować, co do dnia. Na początku września będzie miało miejsce „mini-wielkie” wydarzenie, czyli Nokia World. Oczywiście prezentacja nowego modelu z „kafelkami” na pokładzie nie została potwierdzona czy też zapowiedziana, ale wiele na to wskazuje.

Tak, więc programiści czasu mają już niewiele, a Microsoft chce, aby ich mobilny system był jak najdoskonalszy w każdym możliwym calu. Tylko okazuje się, że Windows Phone 8 taki doskonały jeszcze nie jest i trzeba łatać wiele błędów, z którymi system wyjść na światło dzienne nie może. Czy chodzi o bugi typowo użytkowe (np.: coś w stylu znikającej klawiatury z 7740) czy być może bezpieczeństwa? To raczej mało istotne na dzień dzisiejszy. Ważne, aby skrócone wakacje dla pracowników i znaczne przyspieszenie prac opłaciły się, ażeby system „Apollo” nie będzie posiadał wielu nieudogodnień. Piszę wielu, ponieważ to jest doskonale wiadome, że Windows Phone 8 ideałem z marszu od razu nie będzie – taki system jeszcze nie powstał :).

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.