Streaming muzyki z własnej chmury w “Apollo”

|

Windows Phone 8, odkąd do sieci wyciekło SDK tego systemu, zaskakuje coraz bardziej, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Każdy dzień przynosi nam coraz to ciekawsze nowiny. Dzisiaj (już kolejną) będzie coś, co z całą pewnością pozwoli podnieść konkurencyjność mobilnego systemu Microsoftu i wyjdzie na przeciw Google Music.

Google nigdy nie wypuściło oficjalnej aplikacji na Windows Phone, która umożliwiałaby korzystanie z “muzycznej chmury”. Mogliśmy jedynie korzystać z alternatyw, o których już pisaliśmy miesiąc temu. Czym jest Google Music w skrócie? Ano takim miejscem w sieci, na które możemy wgrać 20 tys. utworów muzycznych, a później z dowolnego urządzenia (obsługującego Google Music) i przeglądarki – bez ściągania na pamięć – można odtwarzać wgraną muzykę.

Czym będzie się charakteryzowała “muzyczna chmura” od Microsoftu? Za wiele obecnie powiedzieć nie można poza tym, że… będzie. Ujrzymy ją pod nazwą “Xbox Music”. Ta usługa to jednak nie tylko miejsce na muzykę, ale pewnego rodzaju “serwis”, dzięki któremu będziemy mogli pobierać okładki albumów, informacje o utworach/wykonawcach itd. Wróćmy jednak do streamowania muzyki. Co prawda nie wiadomo, gdzie będziemy zamieszczać swoje utwory, ale nie trudno się domyślić, że może to być odosobnione miejsce na SkyDrive. Chociaż istnieje też szansa, że Microsoft stworzy podobne rozwiązanie, co Google, czyli nie pojemność, a ilość (20 tys.). To zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Patrząc na obecne podstawowe pojemności  SkyDrive, czyli 7GB (do niedawna 25GB) to po szybkich kalkulacjach wyjdzie, że chmura korporacji z Mountain View jest znacznie bardziej pojemna.

Tylko, czy w Polsce (przy takich cenach pakietów internetowych) ktokolwiek będzie z tego korzystał? O ile w ogóle ta usługa będzie udostępniona w naszym kraju… Google Music obecnie jest dostępne tylko dla Amerykańskich użytkowników (trzeba rejestrować się przez Proxy).

źródło: plaffo.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.