Samsung Omnia M dostępny na polskim rynku

|

Samsung rozszerza swoją ofertę smartfonów o kolejne urządzenie wyposażone w najnowszy system operacyjny Microsoftu – Windows Phone w wersji 7.5. Nowy smartfon ma procesor 1 GHz oraz 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED.

Samsung Omnia M ma jedynie 10,5 mm grubości oraz doskonały wygięty ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cala. Wyświetlacz ten gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo zapewnia oszczędność baterii o 20%. Urządzenie zostało także wyposażone w aparat z auto focusem o matrycy 5 MPix oraz wszystkie możliwe moduły transmisji danych, w tym HSDPA (do 7,2 Mbps), Bluetooth 2.1, microUSB 2.0 oraz łączność WiFi. A wszystkie pobrane i przesłane treści będziemy mogli zapisać w pamięci telefonu o pojemności 4GB. Do dyspozycji użytkowników telefonu z Windows Phone jest także 7GB wirtualnego dysku SkyDrive. Można w nim przechowywać każdego rodzaju pliki – dokumenty, multimedia itd. Dostęp do nich uzyskuje się z poziomu telefonu, jak i komputera. Dodatkowo pojemność wirtualnego dysku można rozszerzyć poprzez dokupienie dodatkowych gigabajtów. O długie korzystanie z tych wszystkich funkcji telefonu dba bateria o pojemności 1500 mAh.

Nowy smartfon został także wyposażony w funkcję AllShare, która umożliwia współdzielenie plików multimedialnych między różnymi urządzeniami Samsung, w tym telewizorem, laptopem czy też aparatem fotograficznym.

System operacyjny Windows Phone posiada charakterystyczny interfejs Metro wyróżniający się aktywnymi kaflami odpowiadającymi poszczególnym funkcjonalnościom oraz zainstalowanym w telefonie aplikacjom, dzięki którym użytkownik telefonu jest na bieżąco ze wszystkim informacjami oraz w stałym kontakcie z przyjaciółmi. Dodatkowo wśród elementów wyróżniających system warto podkreślić Office Mobile, czyli mobilny pakiet Microsoft Office oraz dostęp do usług Xbox LIVE, znanych z konsoli Xbox. Wraz z Omnią M użytkownik może korzystać z ponad 100 000 aplikacji w Marketplace. Każda z nich przed wprowadzeniem do sklepu jest sprawdzana przez ekspertów Microsoft pod kątem bezpieczeństwa dla użytkowników, a także udostępniona bezpłatnie w wersji trial. System operacyjny Windows Phone posiada także usługę „Znajdź Mój Telefon”, która pozwala szybko odnaleźć zagubione urządzenie lub w przypadku kradzieży wymazać jego pamięć i zablokować.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 999zł. Telefon dostępny w przedsprzedaży w Euro RTV AGD.

System operacyjny Windows Phone wersja 7.5
Procesor Procesor  1 GHz / 384 MB RAM
Transmisja
danych
HSDPA 7.2Mb/s
Wi-Fi b/g/n
Bluetooth 2.1, microUSB 2.0, A-GPS
Ekran 4” (480×800) 16M Super AMOLED
Kamera 5 Mpix z tyłu (Auto Focus, Lampa LED) i z przodu VGA
Pamięć 4 GB pamięci użytkownika
Wymiary 121,7 x 64,1 x 10.5 mm
Bateria Akumulator litowo-jonowy 1500 mAh

źródło: samsungmedia.pl


 • Jurek

  Kto by pomyślał, że największy producent telefonów zwariował:)
  Wypuszcza "świeżego trupa".
  (nowy model na zarżnięty przez Microsoft) system.

  • Łukasz Pająk

   Ten telefon został stworzony na długo przed prezentacją Apollo.

 • Jurek

  No to mamy tzw. news z dupy!

 • benhaker

  jak z dupy? dzisiaj ma premiere w polsce.

 • Jurek

  To już sam nie wiem TRUP czy z dupy?

 • kum

  Co za propagandowy bełkot. 4 GB?? W zamian za to skydrive. Co za głupota, nie będę ciągnął filmów przez net! Samsung wypuścił bubla, powinien kosztować max 400 zet.

 • kum

  I jeszcze ten ram. Dlaczego nie mogli dać 512? Oszczędziło ile? 5 dolarów? 10?

 • Azawakh1

  Miałem okazję zapoznać się z tym modelem i porównać z iPhonem 4S. Szybkość OmniiM w ładowaniu stron www była po stronie dzieła Samsunga. iPhon wczytywał strony szybko ale nie tak szybko jak OmniaM. Gdybym nie miał wcześniejszego modelu czyli Omni W bardzo możliwe, że skusiłbym się na ten sympatyczny model jakim jest OmniaM.