Nie używamy kamer do wideorozmów (statystyka)

|

Portal WPcentral.com postanowił zapytać się swoich czytelników o to, czy korzystają z kamerek do wideorozmów. Wyniki są stosunkowo zaskakujące.

Otóż pamiętajmy, że dopiero drugi rzut telefonów z Windows Phone posiada kamery umieszczone z przodu smartphone’ów, ale i tak jest ich niewiele. Na początku HTC postanowiło wprowadzić ten element do swoich modeli (Titan, Radar). Później dołączyła też Lumia 900. Oczywiście to nie wszystkie słuchawki z Windows Phone i kamerką, ale te najpopularniejsze. Takie też osoby brały w ankiecie, a oto i wyniki:

Otóż na 3 500 ankietowanych, ponad połowa nie korzysta z przedniej kamerki w ich smartphone’ach. Dla 31% osób ten element jest zupełnie zbędny. 23% to z kolei osoby, które czasami uruchomią kamerkę i również 23% to użytkownicy, którzy czekają na „Apollo” dla integracji ze Skypem (również nie korzystają obecnie z frontowego aparatu). 12% z 3 500 ankietowanych jedynie planuje użycie tego elementu, a tylko 11% regularnie korzysta z wideorozmów.

Czy naprawdę Skype zachęci do korzystania z przedniej kamerki? Czy w ogóle to wina systemu, że tak mało osób potrzebuje dwóch matryc aparatu w telefonie? Jak ta sytuacja wygląda w Waszym wypadku?

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://twitter.com/jrusinek @jrusinek

  Nawet Skype w komputerze używałem bez wideo. Zresztą. ciężko o wideorozmowę w telefonie komórkowym, bez smartfonów i Skype. Rzeczywistość weryfikuje, czy są one w ogóle potrzebne.

  Ja osobiście przez telefon rzadko prowadzę dłuższą rozmowę. Przeważnie załatwiam coś, co nie cierpi zwłoki. Spotkania preferuję na żywo, nie na kilkucalowym ekranie.

 • Łukasz

  W mojej lumii nie ma z przodu :) i mam taki problem bo jak chce rozmawiać przez tylna w nocy to nie doświetla dioda i nic nie widać. Dioda działa przez jakieś 2sek i się wyłącza co mam zrobić ?

 • Remek

  Nie mam kamerki w L800, ale w poprzednim Śmieśungu Wave i Galaxy też nie używałem.

 • LajtusxD

  Miałem kilka telefonów z kamerką i przyznam że w żadnym nie używałem kamerki do rozmów. Może w jednym włączyłem w opcjach dla sprawdzenia ale to tylko przez przypadek gdy nie miałem co robić na telefonie. Teraz w Lumii 710 nie przeszkadza mi wogóle że nie ma kamerki frontowej ;p