Lenovo naciska na Microsoft – chce zmodyfikować oprogramowanie

|

O tym, że Lenovo zamierza dołączyć do grona korporacji korzystających z mobilnego systemu Microsoftu wiemy nie od dziś.Informowaliśmy Was o tym ładne kilka miesięcy temu, kiedy los Windows Phone 8 był owiany wielką tajemnicą. Później sama marka potwierdziła nawiązanie współpracy z marką z Redmond, a następnie po raz kolejny potwierdzono istnienie Lenovo na listach urządzeń pracujących pod kontrolą systemu „Apollo”.

Teraz z kolei chińska firma postanowiła nieco mocniej zaingerować w sam system. Jak dobrze wiemy, Microsoft broni się jak tylko może, aby nie doszło do fragmentacji Windows Phone i nie pozwala na żadne modyfikacje – czy to producentów, czy to tym bardziej operatorów. Jednak Lenovo pragnie wprowadzić parę zmian tak, żeby tylko mogli dostać więcej swobody przy programowaniu swoich urządzeń. Mówi się nawet o niejakich zmianach w UI. Tylko, czy wyobrażacie sobie „mobilne okienka” bez… Okienek? To oczywiście niemożliwe, ale ciekawe, co Chińczycy mają w planach w związku z ingerencją w „Apollo”?

Myślicie, że Microsoft zgodzi się na takie ustępstwo w stosunku do „świerzaka” w świecie Windows Phone? W końcu nawet Nokia nie może zbytnio modyfikować systemu, a jak dobrze wiemy to właśnie Finowie są numerem jeden w tej części rynku. A może Wy macie jakieś pomysły na zmiany, które ma zamiar wprowadzić Lenovo (o ile im się to uda)?

źródło: wpsauce.com

 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

  • perlusconi

    nigdy w zyciu! Chca modyfikowac/psuc/ulepszac – maja androida.

  • Andrew

    precz z chińską tandetą!

  • Siekierka

    Oczywiście, że im się to nie uda. M$ sobie nie dopuści…