Juggernaut Alpha podbija WP Bench – pierwszy model z „Apollo”?

|

WP Bench już nie raz pomagał odkryć istnienie nowych urządzeń z Windows Phone. Dotychczas były to modele z WP7.X (najczęściej Tango). Teraz jednak słuchawka (?) o jakże tajemniczej nazwie – Juggernaut Alpha – zdecydowanie zdeklasowała konkurencje.

Co to może oznaczać? Przede wszystkim to, że żadne z obecnych urządzeń (specyfikacji technicznej) nie jest w stanie uzyskać takiego wyniku, a więc podzespoły Juggernauta są o wiele lepsze niż to, co oferuje Windows Phone 7.X. Tak, więc mamy do czynienia z modelem „Apollo”. Mało tego. To, że na tej słuchawce uruchomiono WP Bench oznacza, że Windows Phone 8 bez problemu obsługuje obecne aplikacje (tak jak to Microsoft zapowiedział).

A patrząc na powyższy wynik możemy bez problemu stwierdzić, że szykuje się drastyczne przyspieszenie i zwiększenie wydajności urządzeń z Windows Phone. To z kolei może pociągnąć za sobą zwiększenie ilości deweloperów, którzy będą tworzyć coraz to ciekawsze i bardziej wymagające aplikacje, szczególnie gry. Bo to właśnie ilość ciekawych tytułów tej ostatniej grupy aplikacji lekko kuleje. Brakuje wiele znanych gier, które podbijają pozostałe mobilne platformy. Miejmy nadzieję, że „Apollo” to zmieni i zainteresuje systemem takie wytwórnie jak chociażby Gameloft czy Glu.

Zainteresowani pełnym zestawieniem WP Bench mogą go obejrzeć pod tym linkiem.

źródło: computemark.com 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://twitter.com/MatthewDuchovny @MatthewDuchovny

  Najważniejsze, że zmienili język programowania aplikacji i gier i teraz będzie łatwiej napisać aplikację i grę na WP8. Ze skalowaniem na WP7.5 to nie wiem, podobno mają dostać odpowiednie narzędzia do konwersji.

  • Wojtek

   na jaki język zmienili?

 • kral

  Czy nikt nie zauważył, ze na screenie jest "Nokia Lulina 700"? Nie ma to jak fejk…

  • Godlike

   Nawet Dupojasiu alpha może się nazywać ale wyniku nie zmienisz

 • pelek

  Jest jeszcze lumia 915.

 • Remek

  Co to za dziwna lista urządzeń w linku? O co tam chodzi? Nie kumam…

 • Azawakh

  Jest już bardzo szybko będzie jeszcze szybciej. WP rośnie w siłę i tego nie da się ukryć. To ma szansę być najpotężniejszym systemem na rynku deklasując wreszcie iOS oraz odbierając przynajmniej częściowo rynek Androidowi. Powstanie wspaniały ekosystem Microsoftu na co doczekać się nie mogę i w komputerze, na tablecie i w smartphonie będę miał tego samego Windowsa 8 (w smartphonie nieco okrojonego ale na tablecie najważniejsze będzie pełny i nie mam na myśli wersji RT). To ekosystem doskonały! A czas niebawem odkryje czyn jest tajemniczy Juggernaut (tak nazwano ststek kosmiczny obcej cywilizacji Inżynierów /Space Jokeyów). Ja stawiam na Nokię. W końcu jest w niej szefem były człowiek Microsoftu więc Nokia otrzyła pierwszeństwo w zastosowaniu WP8.

 • 3AR7EK

  A zauważył ktoś, że w wp bench na głównej stronie wyświetla się "Welcome to WP Be..(bla,bla) , newest kind of device is Nokia Burr and OS 8.0.9743."

  ^^dziwna lista urządzeń, bo to nazwy tworzone przez użytkowników.

 • 3AR7EK

  edit: ^^dziwna lista urządzeń, bo to nazwy tworzone przez użytkowników. —–a jednak nie, mój błąd.

 • ZEDS

  Jeżeli to sie sprawdzi to ten telefon pobije wydajnoscią wszystkie smartfony obecnie znajdujące sie na rynku

  • Łukasz Pająk

   Czemu tak uważasz?

   • beh

    Bo trzeba dwurdzeniowych potworów z androidem żeby wydajnąścią dorównały np. przeglądarce ie9 na 1ghz wp7

    • Godlike

     Dokładnie mam tablet z androidem na 1GHz procku i gpu mali-400. Przeglądarka chodzi znacznie ZNACZNIE wolniej niż na WP7 z takim samym prockiem i kilka(dziesiąt?) razy słabszym gpu adreno 200