ZTE Skate z Windows Phone? To możliwe!

|

Od wielu lat panuje moda na zmienianie systemów w swoich smartphone’ach. Głównym pionierem tej dziedziny jest Android, którego próbowano przeportować na wszelkiego rodzaju urządzenia. Pozycję najlepszego urządzenia do przeróbek software’owych od długiego czasu piastuje HTC HD2, na którego możemy zainstalować praktycznie wszystkie systemy – od Windows Mobile oczywiście przez Androida do Windows Phone, a nawet niektóre dystrybucje desktopowe Linuxa.

W listopadzie pojawiły się informacje o stworzeniu Dual Boot na Samsunga Focusa, ale żadnego sukcesu model koreańskiej marki nie zrobił pod tym względem. Niewiele jednak osób próbowało przerzucić mobilny system Microsoftu na urządzenia z Androidem. Oczywiście były próby, a nawet niektórzy posługiwali się oszustwem graficznie zmieniając UI systemu. To jednak wszystko próby przeportowania Androida na modele z Windows Phone. Deweloperzy jednak tym razem postanowili odwrócić rolę i tak oto możemy korzystać z Windows Phone na… ZTE Skate! Ten chiński smartphone, który w oryginale pracuje pod kontrolą Zielonego Robocika został uwieczniony na filmie z Windows Phone 7 na pokładzie.

Niestety prędkość systemu, ogólne jego działanie pozostawia wiele do życzenia, ale… początki zawsze są trudne. I tym razem to nie jest to żaden „fake”. Działanie potwierdzają rosyjscy „specjaliści” od Windows Phone, czyli WP7forum.ru oraz znani niektórym bardzo dobrze deweloperzy DFT. Obecnie jednak nie podano żadnej instrukcji, która pozwoliłaby uruchomić „mobilne kafelki” na tanim modelu ZTE, który jest stosunkowo popularny w Polsce i sprzedawany pod wieloma markami.

Mimo wszystko, Skate nie ma szans na powtórzenie sukcesu HD2, ale to już jest jeden z pierwszych kroków do rozpropagowania mody na instalowanie systemu Windows Phone na telefonach, które w oryginale miały właśnie chociażby Androida.

PS. Dziękujemy za zwrócenie uwagi – mowa jest oczywiście o ZTE Skate, nie Blade.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Siekierka

  Może uda się przeportować WP8 na urządzenia z WP7.8…

  • djtonka

   Już to zrobiono. Plik do pobrania na forum

   • Mike

    Ładny trolling ;D

 • marek

  to nie jest zte blade.

  • harry1234mod

   ZTE N880E –> ZTE Skate Acqua…
   Jak myśleliście, że jest to Blady to chyba ślepi jesteście lub nie mieliście z nim styczności…

 • harry1234mod

  Widzę, że poprawiliście błąd.
  Ale na przyszłość radzę bardziej zapoznać się i przeanalizować źródło informacji.

  • djtonka

   To że są podobne nie znaczy że maja się tak samo nazywać . Są różnice pomiędzy N880e a Skate Acqua!

 • TO masz

  Ciekawi mnie jako oni wgrali wp :P

 • harry1234mod

  Ale i ja się pomyliłem, ponieważ to nie jest ani ZTE Blade ani ZTE Skate o.O
  Tutaj macie specyfikacje. http://www.gsmarena.com/zte_v880e-4598.php

 • harry1234mod

  W każdym razie dużo się nie różnią.

 • wilkoak

  [...]ogólne jego działanie pozostawia wiele do życzenia[...]

  Faktycznie, mi np sprawi różnice czekanie 1/3 sekundy dłużej na załadowanie się jakkiegoś menu :) (porównując do Mozarta)