Windows Phone będzie mobilnym OS-em numer 2?

|

image

Firma analityczna IDC przewiduje, że Windows Phone będzie drugą co do udziału rynku platformą do roku 2016. Wzrost mobilnych okienek będzie wynikiem partnerstwa Microsoftu i Nokii. Jest w tym wiele racji. W Polsce w tym roku najpierw w telewizji były reklamy Lumii 800. Ostatnio można trafić na reklamy Lumii 610. Czasami przewijały się reklamy 710-tki w Plusie. Jeśli dodać do tego akcje promocyjne w kinach i przed hipermarketami ludzie wreszcie dowiedzieli się, że są też inne smartfony od tych z robotem.

Według IDC do końca roku 2016 Windows Phone zdobędzie aż 19,2% udziałów i stanie się drugim co do udziałów rynku mobilnym OS-em. Na chwilę obecną, łączne udziały Windows Phone i Windows Mobile wynoszą 5,2%.

image

Fakt faktem przewidywania analityków często okazują się błędne i jest to bardziej wróżenie z fusów niż przewidywanie przyszłości. Jednak cieszy nas sam fakt, że Windows Phone ma szansę się wybić i pokonać iOS a także osłabić niesłusznie mający największe udziały system.

źródło: idc.com


Autor: Andrzej Stolarczyk

Haters gonna hate. But fuck them.

 • Azawakh

  Myślę, że 2 pozycja to trochę zbyt wysoko ale trzecia po Androidzie, iOS jak najbardziej jest możliwa i ! zasłużona. Póki co WP pokonało sfartującą w tym samym czasie Badę oraz Black Berry. Z czasem może (ale nie musi ze względu na ugruntowaną pozycję) trudniej ze względu na przygotowywane przez: Limo Fundację i Mozillę systemy Tizen oraz Boot to Gecko. Jednak myślę, że jeszcze wiele wody w rzece upłynie zanim oba nowe systemy osiągną dojrzałość. Tym samym, WP i jego fani mogą spać spokojnje w trosce o pozycję swojego ulubionego (ja też go lubię) systemu.

 • Bones

  Ja myślę, że Windows Phone 8 to będzie hit i ludzie zauważą, że ten system jest najlepszy i najszybszy. Ja liczę na pierwsze miejsce jako mobilny os.

 • http://twitter.com/KStromski @KStromski

  To poczekajcie na telefony z Tajzenem pod klapką.
  Jedyna nadzieja dla Windows Phonu to Apollo.
  Obok iOS 6 i Blackberry OS 10 to najbardziej wyczekiwany soft.

 • Daniel

  Żałosny artykuł. :(