Snapdragon S4 w smartfonach z Windows Phone 8

|


Obecne telefony z WP7 posiadają najmniej wydajne procesory z serii Snapdragon S1 i S2. W zasadzie takie wystarczają, ponieważ WP7 nie jest wymagającym systemem. Jednak WP8 ma być także multimedialnym kombajnem i w tym wypadku niezbędne jest zastosowanie najnowszych układów. Pozostaje jeszcze kwestia optymalizacji nowego systemu, ale miejmy nadzieję, że Microsoft zrobi to jak należy.

Rob Chandhok z Qualcomm potwierdził właśnie na odbywającej się konferencji Computex w Taipei, że przyszłe telefony z Windows Phone 8 oparte będą na procesorach Snapdragon S4 z w pełni zintegrowanym wielotrybowym modemem LTE. Wprowadzenie nowych procesorów Snapdragon S4 w październiku zeszłego roku pozwala producentom na prezentowanie urządzeń napędzanych procesorami serii S4 w wielu kategoriach produktów – zaczynając od smartfonów i kończąc na najbardziej zaawansowanych urządzeniach.

Procesory S4 są także zoptymalizowane z myślą o oprogramowaniu, które opracował Qualcomm i które pozwala producentom dostarczać różne zestawy multimediów, łączności oraz interfejsu użytkownika. Seria S4 została stworzona z myślą o obniżeniu kosztów produkcji i jednoczesnym dostarczeniu dużych prędkości w przepustowości 3G/4G. Snapdragon S4 to wielordzeniowe CPU o zakresie częstotliwości od 1.5Ghz do 2.5Ghz na rdzeń. Wykonany w technologii 28nm, która umożliwia niższe zużycie energii oraz zmniejszenie rozmiarów.

Na koniec jeszcze warty uwagi film przygotowany przez Qualcomm, na którym widać, że nagrzewający się procesor bez problemu topi masło.

źródło: theverge.com, qualcomm.com