Snapdragon S4 w smartfonach z Windows Phone 8

|


Obecne telefony z WP7 posiadają najmniej wydajne procesory z serii Snapdragon S1 i S2. W zasadzie takie wystarczają, ponieważ WP7 nie jest wymagającym systemem. Jednak WP8 ma być także multimedialnym kombajnem i w tym wypadku niezbędne jest zastosowanie najnowszych układów. Pozostaje jeszcze kwestia optymalizacji nowego systemu, ale miejmy nadzieję, że Microsoft zrobi to jak należy.

Rob Chandhok z Qualcomm potwierdził właśnie na odbywającej się konferencji Computex w Taipei, że przyszłe telefony z Windows Phone 8 oparte będą na procesorach Snapdragon S4 z w pełni zintegrowanym wielotrybowym modemem LTE. Wprowadzenie nowych procesorów Snapdragon S4 w październiku zeszłego roku pozwala producentom na prezentowanie urządzeń napędzanych procesorami serii S4 w wielu kategoriach produktów – zaczynając od smartfonów i kończąc na najbardziej zaawansowanych urządzeniach.

Procesory S4 są także zoptymalizowane z myślą o oprogramowaniu, które opracował Qualcomm i które pozwala producentom dostarczać różne zestawy multimediów, łączności oraz interfejsu użytkownika. Seria S4 została stworzona z myślą o obniżeniu kosztów produkcji i jednoczesnym dostarczeniu dużych prędkości w przepustowości 3G/4G. Snapdragon S4 to wielordzeniowe CPU o zakresie częstotliwości od 1.5Ghz do 2.5Ghz na rdzeń. Wykonany w technologii 28nm, która umożliwia niższe zużycie energii oraz zmniejszenie rozmiarów.

Na koniec jeszcze warty uwagi film przygotowany przez Qualcomm, na którym widać, że nagrzewający się procesor bez problemu topi masło.

źródło: theverge.com, qualcomm.com


 • Luke

  to moze w koncu zrobia dobre gry 3d

 • http://twitter.com/KStromski @KStromski

  Dobrze by było. Z niecierpliwością czekam na WP8

 • Azawakh

  Cóż z tego skoro nie jest i pewnie nie będzie obsługowany ani Flash ani przesył danych przez standardowy bluetooth? Planują dać mocniejsze i nowocześniejsze procesory? Tylko po co? Przy takich ograniczeniach oraz znakomitej optymalizacji jest to moim zdaniem zupełnie niepotrzebne. To nie Android wymagający mocnych podzespołów aby normalnie funkcjonował.

  • http://twitter.com/MatthewDuchovny @MatthewDuchovny

   Flash porzucił wsparcie smartfonów więc moim zdaniem wystarczy HTML5. Póki co FLASH jest dobry wyłącznie na komputery osobiste. Mimo to wychodzi powoli powoli z użycia.

 • theverge

  Niech popracują nad optymalizacjątego systemu. Oczywiście jest o niebo lepiej niż na Androidzie , ale zaliczylem już z 5 hard resetów na mojej Nokii Lumii 800, nie korzystając z żadnych znacznie obciążających system aplikacji.

  Już nie będe wspominał o usterkach mechanicznych Nokii typu luki pomiędzy unibody a panelem ekranu czy zadrapaniami (nie noszężadnych kluczy,monet czy podobnych rzeczy w kieszeniach) na jakże twardej i odpornej gorilla glass

  • Godlike

   Jak Ci się udało zrobić już 5 hard resetów na lumii?

   Ja mam HTC Mozart od pół roku z full unlockiem i telefon nigdy sie nie zawiesił. Chodzi pioruńsko szybko i miażdży wydajnością każdy telefon o takich samych podzespołach z androidem.