Prototyp Nokii z Windows Phone 8 uwieczniony na zdjęciach

|

Premiera Windows Phone Apollo miała już swoje miejsce. Tak, więc nadszedł czas wyczekiwania na nowe smartphone’y z tym systemem.

Pierwszym z nich bez wątpienia jest słuchawka, na której prezentowane były najnowsze „mobilne okienka” (Microsoft Developer Summit). Kolejny telefon z Windows Phone 8 na pokładzie, którego uwieczniono na zdjęciu to ten z powyższego zdjęcia. Znowu mamy do czynienia z Nokią. Design telefonu nie jest zbytnio wysublimowany. Bardzo możliwe, że telefon został stworzony tylko po to, aby sprawdzić jak działa system, a kwestie wyglądu pozostawiono na dalszym planie. Niektórzy uważają, że oba omówione przed chwilą urządzenia to ten sam telefon (najprawdopodobniej tak jest). Jednak to dalej prototyp. Nie mamy żadnej pewności, czy pojawi się na rynku. Ba… Szczerze wątpię, aby Nokia postanowiła wypuścić smartphone z takim designem. W końcu Finowie słyną z tego, że ich modele wyróżniają się swoim wyglądem, a urządzenie z powyższego zdjęcia jest… nijakie.

Podobna sytuacja miała miejsce przy testach i prezentacjach Windows Phone 7, gdzie prototyp został dostarczony dla Microsoftu przez Samsunga. Wtedy oglądany koreański model do dzisiaj nie został przedstawiony i oficjalnie wprowadzony do sprzedaży. I zapewne nie zostanie, tak samo jak powyższa Nokia.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Andrew

  "W końcu Finowie słyną z tego, że ich modele wyróżniają się swoim wyglądem"

  Nie no, bez przesady :D Wiele ich modeli to było jedno brzydkie "coś" bo nie wiem jak inaczej to nazwać ;) Zwłaszcza te setki komórek 3310 itd.

  • Łukasz Pająk

   Skupmy się na Lumiach :)

 • fraglas

  nie wiem jak wy to widzicie ale wg mnie jest to 'ajfon' z większym wyświetlaczem i kafelakmi..

  • http://twitter.com/misiek11002 @misiek11002

   a no faktycznie ;)

 • nimor

  O! iPhone 4 z logo Windows…
  Rzeczywiście, nowy design jest nowy, ale dla Nokii, która chyba nie widziała telefonów innych producentów przez ostatnie 4 lata…

 • Azawakh

  To jak z pierwszym tizenphonem Samsung I9500, który identycznie jest brzydki jak noc i też raczej nie trafi do sprzedaży
  Tym samym nie ma co się dziwić, że i ten demonstrator technologii urodą nie grzeszy.

 • Antyhaker

  Ludzie, te telefony są do prezentacji systemu, a nie do pokazywania designerskich kształtów ;p …

  • fraglas

   to są twoje przypuszczenia, a my debatujemy o tym że jak nokia pozostawi w ten sposób telefony a raczej ich wygląd to będzie kolejny strzał w nogę :)

 • hhh

  A mi sie tam podoba, taki pseudo iphone 4

 • Miczkus

  Parę osób o tym wspomniało – przypomina iPhone. Apple pewnie nie omieszka o tym wspomnieć, jeśli telefon wejdzie na rynek :) Zresztącałkiem ładnie wygląda :)

 • Azawakh

  To prawda jest nieco iphonowaty dessign tego telefonu ale sądzę, że gdyby wszedł w podobnej postaci na rynek to Apple od razu Nokię pozwałoby tak samo jak Samsunga o kopiowanie wyglądu. Z drugiej zaś strony demonstrator przypomina mi wiekową i kultową Nokię 5800 a do tego Apple nie ma już prawa…