Oficjalna aplikacja Gadu-Gadu! [Update]

|

Teraz, kiedy ucichło o aplikacjach Gadu-Gadu, gdyż mamy już wiele alternatyw oficjalnej aplikacji, dowiadujemy się, że to już kwestia kilka dni, a będziemy mogli pobrać oficjalnego klienta tego komunikatora prosto z Marketplace!

Jednym z wielu zarzutów przeciwko całemu systemowi Windows Phone od zawsze jest “mała ilość aplikacji”. Ostatni progres w tej kwestii (100 tys. aplikacji w Marketplace) powolutku unieważnia ten negatywny argument przeciwko “mobilnym kafelkom”. Tylko razem z powyższym pojawiały się zarzuty, że nie ma podstawowych aplikacji, w tym właśnie oficjalnego klienta Gadu-Gadu. Od długiego czasu obserwujemy pojawianie się coraz to nowych alternatyw dla najpopularniejszego komunikatora w Polsce. Zaczęło się od kombinacji z IM+, chwilę wcześniej zapowiedziana była premiera multikomunikatora Palringo, a też chwilę później pojawiły się betatesty tej aplikacji. Następnie była chwila przerwy, aż do pracy wzięli się polscy deweloperzy i tak oto mogliśmy korzystać z: Gadu, Pogaduszek, czy też Orzech Connect. Każdemu z w/w programów można było coś zarzucić, ale ogólnie większość użytkowników była zadowolona.

A teraz przyjdzie czas na testowanie tego, co oficjalny klient potrafi. Informację o wysłaniu aplikacji do certyfikacji dostaliśmy od użytkownika naszego forum (Artur), który zainteresowany tematem dostał maila od obsługi technicznej Gadu-Gadu o następującej treści:

Witam,
wczoraj została wydana aplikacja na Windows Phone. Powinna już być dostępna w MarketPlace.

Tak, więc czekamy na możliwość pobrania i korzystania z Gadu-Gadu. Już niedługo!

Zapraszamy do dyskusji i szukania najświeższych informacji w odpowiednim wątku na forum: Klik!

EDIT: I aplikację już możecie pobrać – Link. Jak się podoba? :)

źródło: forum.windows-phone.pl


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.