Oficjalna aplikacja Gadu-Gadu! [Update]

|

Teraz, kiedy ucichło o aplikacjach Gadu-Gadu, gdyż mamy już wiele alternatyw oficjalnej aplikacji, dowiadujemy się, że to już kwestia kilka dni, a będziemy mogli pobrać oficjalnego klienta tego komunikatora prosto z Marketplace!

Jednym z wielu zarzutów przeciwko całemu systemowi Windows Phone od zawsze jest „mała ilość aplikacji”. Ostatni progres w tej kwestii (100 tys. aplikacji w Marketplace) powolutku unieważnia ten negatywny argument przeciwko „mobilnym kafelkom”. Tylko razem z powyższym pojawiały się zarzuty, że nie ma podstawowych aplikacji, w tym właśnie oficjalnego klienta Gadu-Gadu. Od długiego czasu obserwujemy pojawianie się coraz to nowych alternatyw dla najpopularniejszego komunikatora w Polsce. Zaczęło się od kombinacji z IM+, chwilę wcześniej zapowiedziana była premiera multikomunikatora Palringo, a też chwilę później pojawiły się betatesty tej aplikacji. Następnie była chwila przerwy, aż do pracy wzięli się polscy deweloperzy i tak oto mogliśmy korzystać z: Gadu, Pogaduszek, czy też Orzech Connect. Każdemu z w/w programów można było coś zarzucić, ale ogólnie większość użytkowników była zadowolona.

A teraz przyjdzie czas na testowanie tego, co oficjalny klient potrafi. Informację o wysłaniu aplikacji do certyfikacji dostaliśmy od użytkownika naszego forum (Artur), który zainteresowany tematem dostał maila od obsługi technicznej Gadu-Gadu o następującej treści:

Witam,
wczoraj została wydana aplikacja na Windows Phone. Powinna już być dostępna w MarketPlace.

Tak, więc czekamy na możliwość pobrania i korzystania z Gadu-Gadu. Już niedługo!

Zapraszamy do dyskusji i szukania najświeższych informacji w odpowiednim wątku na forum: Klik!

EDIT: I aplikację już możecie pobrać – Link. Jak się podoba? :)

źródło: forum.windows-phone.pl


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • manic

  Już jest http://antyapps.pl/oficjalne-gadugadu-wreszcie-na-windows-phone/ ale nawet powiadomienia nie dzialaja hahaha żal, zostaje przy pogaduszkach.

 • CODER

  Już jest dostępne w Markecie… Nazywa się GG ale jak się tak wpisze to nie wyszukuje, trzeba wpisać gadu-gadu i wtedy będzie :)

  Ale ja na razie zostanę chyba przy pogaduszkach :)

 • Rafal

  hmm, u mnie nadal nie widac w marketplace…:(

 • http://twitter.com/TheSilencePL @TheSilencePL

  U mnie powiadomienia działają bezbłędnie. Rafal, są na samym dole, nieźle ukryte :P No, no… Myślałem, że będzie gorzej. Aplikacja moim zdaniem jest piękna. :D

 • Rafal

  Znalazlem:) przez wyszukiwarke nie chcialo znalezc. Bardzo fajnie zrobiona, beta mam nadzieje ze beda czeste aktualizacje i nie wsadza do niej zbednych dodatkow jak w wersji na androidzie:P

 • Artur
 • Przemo

  Powiem tak, to wersja beta, ale i tak wygląda lepiej niż reszta………

 • Przemo

  a powiadomienia Push przy wyłączonym nie działają na razie, zresztą pokazuje że jestem niedostepny :(

 • Paweł

  nie działa w orientacji poziomej, nie ma emot, ale wygląda dobrze i ładnie powiadamia o wiadomościach, prawie zawsze ;p

 • edhunter

  Aplikacje da się znaleźć wpisując gadu, lub gadu-gadu choć nie zawsze się ona w markecie pokarze, wpisując gg na pewno jej nie znajdziemy. Powiadomienia mi nie działają, aplikacja zazwyczaj ma problemy z połączeniem. No ale nie jest źle, w końcu to beta, i dobrze że ogóle pojawiła się w markecie.

 • http://twitter.com/lukaszbik @lukaszbik

  Powiadomienia nie bd dzialac na sieci wifi i wygaszonym ekranie bo po jakims czasie wifi jest wylaczane w celu oszczednosci baterii to wina niestety tworcow OS a nie aplikacji

  • Levon

   To jakim cudem dostaesz E-maile, gdy jesteś na wifi i telefon lezy sobie na biurku?

   • Bones

    Jeżeli telefon potrzebuje dostępu do sieci a WiFi jest włączone to połączenie się odnowi i sprawdzi. Jak masz pushe włączone to WiFi na wyłączonym ekranie dalej będzie podtrzymywał połączenie. Po pewnym czasie może się wyłączać i włączać w celu oszczędności baterii. Poczta się sprawdza co x czasu i tak samo WiFi wtedy.