Nokia twierdzi, że robi „więcej niż wystarczająco” dla użytkowników Lumii

|

Lumia 900 i Windows Phone 7.8

Przedwczoraj Microsoft na konferencji Windows Phone Summit zaprezentował nowy system Windows Phone 8. Przy okazji zajął stanowisko odnośnie aktualizacji obecnych urządzeń z WP7.5 do WP8. Jak dobrze wiemy możemy o tym zapomnieć. Jednak Microsoft przygotował aktualizację do wersji 7.8 o której na razie nic więcej nie wiadomo oprócz widocznego motywu z WP8. Zdania są podzielone i część osób narzeka spisując system na straty, a część zupełnie odwrotnie.

Stanowisko w tej sprawie zajęli Finowie. Nokia zdecydowanie uważa, że robi więcej niż wystarczająco, wskazując, że większość klientów prawdopodobnie nie jest świadoma braku możliwości aktualizacji. Przy okazji też zachęcają do zakupu najdroższej Lumii 900, która jak wiadomo otrzyma update tylko do wersji 7.8 tak jak pozostałe telefony.

Lumia 900 i Windows Phone 7.8

źródło: washingtonpost.com


 • Nitszu

  Jeżeli WP8 to m.in. hardware to jest to zrozumiałe. Dx10 nie pójdzie na telefonach pierwszej i drugiej generacji. O innych funkcjach wykorzystujących hardware, którego nie ma w tel obecnej generacji nie wspomnę. Wystarczy by wyglądał, jak WP8, działał szybko i wykorzystywał w pełni możliwości sprzętu. Wtedy numerek nie jest ważny.

  • Marek

   Zgodzę się z tym że takie funkcje jak programowanie w DirectX i C++ mogą być 'exclusive' dla nowych telefonów na Snapdragonie S4. Jednak takie podstawowe mechanizmy jak IE10 powinny trafić do każdego systemu. To bez sensu że nowa wersja przeglądarki trafi tylko do nowych telefonów. To samo dotyczy LocalScout który dziś w Polsce nie działa a zacznie działać gdy Nokia połączy swoje mapy z Bingiem. Wątpię by funkcja ta wymagała jakiegoś najnowszego procesora.

   Ja planowałem jesienią kupić tablet z WindowsRT i zaktualizować swój komputer do Windows 8. Tak by całość spójnie działa. Teraz gdy dowiedziałem się że nie będzie aktualizacji to chyba sobie daruję. W końcu pod Windows 8 nie działa nawet synchronizacja telefonu po WIFI (która działa bez problemu pod Win7). Prawdopodobnie więc nowy mechanizm synchronizacji który pojawi się Windows 8 będzie dostępny tylko dla telefonów z Windows Phone 8. Jeżeli tak będzie to migracja na nowy system operacyjny w ciągu najbliższych 2 lat byłaby problematyczna dla posiadaczy telefonów z WP7

  • Józek

   masz rację – numerek nie ma znaczenia.
   ma natomiast znaczenie np wielozadaniowość, które naprawdę leży w WP 7.5.
   Jeśli wersja 7.8 ją poprawi to ok.
   jeśli tylko dostaniemy nowy home screen to straszna lipa, bo okazuje się że wielozadaniowość jest Lumii 800 gorsza niż w N8 sprzed 2 lat, a żadne tłumaczenie, że hardware nie pozwala na wielozadaniowość w Lumii 800 mnie nie przekona.

  • mariu

   Co z tego,że nokia lumia 800 nie potrzebuje windows 8 bo ma za słabr bebechy,ale skoro dałem ponad 1300zł za telefon który jest tak krótko na rynku to chciałbym mieć coś dobrego a nie coć co za miesiąc będzie złomem i jednym z najsłabszych telefonów.Moja lumia poszla własz nie na allegro i nigny więcej noki i windowsa,przesiadam sie na iphone 4 i czekam na 5 generacje

 • Silversideup

  Już widzę jak się wszyscy w kolejkach ustawiają po L900 tylko dlatego, że Nokia uważa, że robi łaskę swoim klientom… co za bzdura.

 • sabes

  Nie ma co gdybać. Na razie nikt jednoznacznie nie potwierdził co wniesie WP7.8. Poza tym jak dla mnie Lumia 900 czy 800 to i tak porządny telefon, a przy braku aktualizacji do 8 powinien tanieć. I bardzo chętnie go kupię za połowę ceny.

 • boGGusz

  tak wszyscy marudzą, no rozumiem rozczarowanie. ale szczerze nikt nie maił wp8 w rękach. pchają w niego coraz więcej funkcji. czy to się opłaca??telefon mi służy do dzwonienia pisania i przeglądania neta poza domem. może jeszcze jakieś gierki. ale rzadko. będę chciał coś wiecej to wejde sobie na komputer ( jakoś nie mam rzekonania do tabletów).nie potrzeba mi kombajnu. chcesz to narzekaj że zrobili CIĘ w bambuko. bo nikt niczego nie obiecywał. ja np kupiłem L900. dostane jedną aktualizacje do 7.8 tak?? a co wiemy o tej aktualizacji?? że napewno zmieni sie wygląd. może MS nas czymś zaskoczy?? ale tak czy siak nie zmienie mojej lumii na wp8. jak dla mnie to co mam jest idealne i jestem zadowolony. mam tylko nadzieje że pod względem aktualizacji programów Nokia stanie na wysokości zadania i nie oleje tego jak MEEGo i MAEMO (choc w tym drugim mimo wszystko po ok pół roku od oświadczenia braku wspierania systemu wypuścili PR 1.3). i piszcie że zmieniaćie na Iphony czy Andki. jakby to było najważniejsze jaki masz system
  Pozdrawiam myślących i tych co mają telefony dla siebie a nie dla szpanu (Lumie kupiłem bo MI się podoba a nie żeby innym pokazać.)

 • Igor

  Czyli na chwilę obecną tylko Apple zapewnia swoim użytkownikom godziwe wsparcie? Na chwilę obecną tylko iPhone pierwszej generacji nie ma aktualizacji do najnowszych wersji iOS – pierwsza generacja, czyli smartphone sprzed 5 lat… W świecie Androida nie do pomyślenia. Myślałem, że w WM jest inaczej, ale wychodzi na to, że się myliłem.

  • Wodnik_Szuwarek

   Nie. Apple robi ludzi w konia. 3GS nie dostanie iOS 6, tylko starą wersję z niektórymi funkcjami z najnowszej 6. Ta sama sytuacja co w WP, tylko Apple nazwie system iOS 6 i wszyscy myślą, że tak rzeczywiście będzie.

   • Igor

    3GS dostanie najnowszy system oparty na najnowszym jądrze iOS 6 z wyłączeniem tych funkcji, z którymi nie poradzą sobie zasoby sprzętowe, a to żeby nie obniżać zadowolenia użytkowników, a to pewna różnica. iOS 6 to iOS 6, a WM 7.8 to nie WM 8.

    • Wodnik_Szuwarek

     iOS ma cały czas to samo jądro Darwin. Z kolei WP7.5/7.8 ma WinCE, a WP8 ma NT.

 • Jacobs

  Ja tam osobiście nie mam nic do zarzucenia. Jestem dumny z tego że mam WP a nie androida albo iphona . A swoją drogą wie ktoś kiedy bd aktualizacja na WP7.8?