Nokia Lumia 900 z Windows Phone 7.8 + sytuacja Finów

|

Redaktorzy z Engadget uwiecznili na zdjęciu działanie systemu Windows Phone 7.8 na topowym modelu Nokii, czyli Lumii 900. Jak możecie zauważyć, ekran startowy jest identyczny, jak ten w „pełnoprawnym Apollo”.

Niestety, do rąk telefonu nikt dostać nie mógł, więc o obsłudze nic więcej się nie dowiemy. To zbyt wczesne buildy, aby Microsoft mógł śmiało dać do „wstępnych testów” swój najnowszy system – nie obyłoby się zapewne bez błędów, a tego korporacja z Redmond nie chce. Przy okazji Finowie zapewnili, że ich wszystkie słuchawki dostaną aktualizację do Windows Phone 7.8.

Jednak Nokia straciła wiele z indywidualności serii Lumia. Nokia Maps/Drive, rozbudowany aparat, teraz to wszystko będzie dostępne dla każdego posiadacza smartphone’a z Windows Phone. Czym, więc Nokia chce to zastąpić? Ano niestety obecnie nie ma żadnych konkretów, ale cały czas do Nokia Collections należą takie aplikacje jak: Nokia PlayTo, ContactShare czy też Nokia Music.

Przy okazji dzisiejszej premiery Windows Phone 8, Finowie zapowiedzieli także aktualizacje dla Lumii 710 i 800 datowaną na 27 czerwca. Niestety to jeszcze nie przedsmak „Apollo”, a długo oczekiwane „Tango” z funkcją udostępniania swojego łącza innym urządzeniom za pomocą WiFi. Innymi nowymi specjałami będą: Flip-To-Silence – obracamy telefon w celu wyciszenia dzwonka (zasłaniając czujnik zbliżeniowy) i Media Streaming.

Tak, więc obecnie zacierają się powolutku granice między Nokią,a  pozostałymi producentami smartphone’ów z Windows Phone. Myślicie, że po premierze „Apollo” Finowie znowu będą próbowali uciec konkurencji poprzez kolejne interesujące aplikacje?

źródło: Nokia Conversations, engadget.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • kamasznawardze

  Nokia pójdzie w fotografię, muzykę, nawigację i tablety. I będzie jednym z czołowych producentów sprzętu mobilnego opartego o Windowsa.

  • http://twitter.com/pawelnyczaj @pawelnyczaj

   Zgadza się. PureView to będzie siła Nokii.

 • edhunter

  Pytanie nie związane z postem. Patrze właśnie na Facebooka i wasza strona ( Windows Phone Polska ) Wygląda jak by była oficjalną strona Microsoftu o WP. Więc jak to jest możliwe że na forum jest tyle piractwa ?

  • http://twitter.com/MatthewDuchovny @MatthewDuchovny

   To nie jest oficjalna stronka. A design strony po prostu nawiązuje do tematu strony.

   • edhunter

    No tak, ale nazwa jest myląca. Ja czuje, że będzie tak jak z android.com.pl co też przewidziałem, czyli z czasem jak wp zyska na popularności to pewnie część rzeczy z forum zniknie :)

 • Arkadiusz

  Scalado!

 • Marek

  Nokia teraz będzie zarabiać na każdym telefonie wiec nie musi walczyć o to by być unikalna i najlepsza. Skoro wszystkie telefony będą korzystały z ich map oraz danych to MS będzie za to płacił Nokii. Tak wiec nawet jak Samsung sprzeda więcej telefonów niż Nokia to Nokia zarobi więcej (bo zarobi na każdym telefonie każdego producenta)

 • Siekierka

  O, to nawet te z 256mb RAM dostaną 7.8? Bo jeśli tak, to 1gen też powinna dostać. Chcę widzieć te kafle na Mozarcie… <3

 • Wach

  A wiadomo kiedy będzie aktualziacja do Nokia Drive do wersji 3.0? Razem z WP 7.8?
  Ja jestem zadowolony z takiego faktu… I tak jak już ktoś napisał, nawet wiedząc to, że obecne generacje nie dostaną aktualizacji do Apollo raz jeszcze kupiłbym Lumię. Tak stabilnego i szybkiego systemu drugiego na rynku nie ma…

 • http://twitter.com/pawelnyczaj @pawelnyczaj

  Ciekawe jest to, że udostępnianie funkcjonalności rutera Wi-Fi oferuje każdy Android bez aktualizacji do najnowszej wersji (przynajmniej tak jest w Galaxy ACE).

  • Łukasz

   Android posiada tę funkcję od bodajże Froyo, więc to nie jest kwestia jednego modelu.

 • Krzyho

  Nie chce się czepiać, ale ten zegarek od góry, który dość ładnie wpasowywał się w 7.5 tutaj wygląda trochę tandetnie;) dziwnie zachodzi na kafelki przy przesuwaniu, przez co sprawia wrażenie, nieprzemyślanego rozwiązania.

  • Siekierka

   To jest obecnie bardzo wczesna wersja, więc może się dużo zmienić.