Lumia 900 na polskim rynku [update]

|


Przyszłość aktualizacji do Windows Phone 8 nadal jest niepewna, ale jeśli jesteś zainteresowany większą wersją flagowca Nokii, to od kilku dni telefon jest dostępny w serwisie internetowym Allegro. Aukcji jest niewiele i cena w przedziale 2000-2500zł. Głównie są to telefony z Wielkiej Brytanii i Niemiec ponieważ urządzenie jest dostępne w tych krajach od dwóch tygodni.

W sieci Orange smartfon będzie dostępny za kilka dni i jak już wcześniej pisaliśmy, przez kilka tygodni tylko na wyłączność tego operatora. Podobnie postąpił brytyjski sklep Phones 4U, który posiada dwu tygodniową wyłączność na sprzedaż smartfona Nokii.

Dla przypomnienia, Lumia 900 niedawno zdobyła prestiżową nagrodę serwisu CNET – „Best of CES Awards 2012″ i zwyciężyła w kategorii na najlepszy smartfon pokonując Sony Xperia S, Motorola Droid 4, HTC Titan II na targach CES 2012. Trzy miesiące później zyskała uznanie wśród Amerykanów między innymi dzięki atrakcyjnej promocji sieci AT&T stając się prawdziwym hitem i zajmując pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży internetowej.

Lumia 900 zdeklasowała także konkurencyjne smartfony w teście widoczności w słoneczne dni. Wcześniej Nokia obiecywała poprawę kwestii wyrazistości w warunkach mocnego nasłonecznienia i jak widać słowa dotrzymała. Nokia pokonała inne urządzenia z półki high-end: HTC One X, Samsung Galaxy S3, iPhone 4S.

Update

Cennik Lumia 900 w Orange:

http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4530/4639135.pdf

http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4530/4639133.pdf

http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4530/4639134.pdf

źródło: własne, allegro.pl, orange.pl, phones4u.co.uk, att.com


 • rabarbar

  ~200 zł drożej niż 800, jeżeli na allegro będzie za 1300-1400 to będzie SUPER!

 • zorak

  Poczekam do jesieni na spadek ceny i zmienię swoja 800.

 • pxt

  nokia lumia 900 juz dostępna w polskim sklepie nokii od 31 maja _http://nokiaskleponline.pl/product-pol-4588-Nokia-Lumia-900-Cyan.html_cena 2499 zł

 • Patryk

  dlaczego na polskim rynku ten telefon nie posiada lte?

 • aipc894

  Gdyż w europie LTE jest na innej częstotliwości niż w Ameryce.

 • Patryk

  a co za problem wyprodukować taki moduł, aby działał także na częstotliwościach lte w europie?

 • asfasf

  Patryk bo w Europie jest HSPA DC rozpowszechnione a w USA nie i tam LTE rozwija się szybciej bo brak alternatywy i zdecydowali się wyjść do przodu zamiast rozwijać wcześniejszą technologię,

 • Patryk

  czyli w europie za ile lat będą dostępne telefony z lte? :p dziwi mnie fakt, że plus ma internet lte, a nie ma w ofercie np one X z lte

 • Tirinti

  Snapdragon S2 nie obsługuje LTE i trzeba dodawać dodatkowy ukłąd, który kosztuje. S4 ma LTE więc nie wymaga dodatkowych kosztów. Smartphony projektowane pod WP8 będą z S4 więc będą miały LTE. Biorąc pod uwagę małąpopularność LTE w Europie i niewielki czas życia Lumii 900 słusznie zrobili, że nie podnosili kosztów przez dodatkowe LTE.
  A co do LTE w Plusie to przy obecnych cenach mało kto będzie ciągnął gigabajty danych, a do ciągięcia setek megabajtów 3G wystarcza.

 • Wodnik_Szuwarek

  LTE jest tylko w USA i Kanadzie.
  Co do Plusa, to LTE jest tylko na reklamie.

  • slawek

   no nie wiem czy na reklamie…
   Cyfrowy Polsat LTE + zasieg badzo dobry 4/5 kresek – 67 Mbps

   • Wodnik_Szuwarek

    Taki wynik jest bliższy HSPA+ DC niż LTE :P

 • zorak

  Niech nasi operatorzy poprawią zasięg 3G i niech będzie on tak samo silny jak GSM, a potem niech wprowadzają LTE. Ja i tak mam ustawiony na sztywno GSM ponieważ praktycznie zawsze jest on silny.