Chciwe Apple kontra zdezorientowana Nokia

|


Serwis Wall Street Journal zamieścił grafikę z której możemy dowiedzieć się jakie są koszta iPhone 4S i Lumii 900 od samej produkcji po wdrożenie na rynek. Koszt wszystkich części iPhone 4S to 190$, natomiast Lumii 900 wynosi 209$. Przy sprzedaży smartfona za 649$ Apple zarabia 459$. W przypadku Finów już nie jest tak kolorowo i przy cenie 450$ Nokia zarabia prawie dwa razy mniej, czyli 241$.

Liczby pokazują bardzo wyraźnie, jak teraz trudno jest Nokii stanąć do równej walki o rynek smartfonów razem z Apple w USA. Jak wiadomo, marketing Apple doskonalony był przez lata, a jego siła przetargowa na obniżenie cen części nie ma sobie równych. Póki co, według ostatnich doniesień z USA, Lumia 900 sprzedaje się bardzo dobrze za sprawą gigantycznych kwot wyłożonych na jej reklamę przez Microsoft. Miejmy nadzieję, że jak każda moda zza oceanu wędruje do Europy, tak samo będzie też w przypadku Lumii 900.

źródło: wsj.com


 • lozo

  ajfon jest po prostu przereklamowany

 • Kastor

  Sukcesem jest świetna polityka S. Jobsa. To dzięki niemu mają tak dobre wyniki sprzedaży. Jeśli T. Cook będzie podobnie zarządzał, to sukces murowany na najbliższe lata.

 • Bożena

  iPhone to klasa sama w sobie a Nokia dopiero zaczyna z WP

 • gość

  CO ZA TYTUŁ ,,chciwe apple'' ciekawe który sprzedający obniżyłby swój zysk z miłości do klientów??? NOKIA? biedna – była liderem na rynku przez lata, Apple to dopiero staneło do nierównej walki, gdyby nie Apple które zapoczątkowało ere dotykowych smartphonów na szeroką skale – dziś fani nokii bawiliby się kolejną ceglaną N-ką