Windows Phone wyprzedził iPhone’a

|


Z danych firmy analitycznej Canalys wynika, że Chiny są największym rynkiem smartfonów i wyprzedziły USA. W ręce chińskich konsumentów trafiło 22% smartfonów w pierwszym kwartale bieżącego roku. W skali globalnej USA straciło pierwszą pozycję i musi się zadowolić 16% udziałem. Ta tendencja ma trwać przez cały 2012 rok. Przewaga Chin na razie nie jest duża, ale od 2013 ma stać się coraz bardziej widoczna.

Na pobudzenie rynku wielki wpływ ma polityka marketingowa chińskich operatorów sieci komórkowych. W zamian za niskie ceny zakupu aparatów zobowiązują klientów do podpisywania długoletnich umów. Ogólnie sprzedaż smartfonów w Chinach wzrosła o 81%, a w USA tylko o 5%. Sprzedano dwa razy więcej smartfonów niż rok wcześniej, dzięki czemu po raz pierwszy Chiny wyprzedziły USA.

W dwa miesiące po premierze, system Windows Phone posiada 7% udziałów na rynku chińskim wyprzedzając iPhone’a z 6%. Apple ma zamiar podjąć walkę i wprowadzić na ich rynek model iPhone’a obsługujący sieci LTE. Dominatorem nadal pozostaje Android z udziałem na poziomie około 69% :(

źródło: canalys.com, neowin.net