Smartphone’y z Windows Phone 8 testowane w Australii

|

Do premiery Windows Phone 8 „Apollo” jeszcze zostało trochę czasu. Pierwsze urządzenia z tym systemem mają pojawić się pod koniec roku, ale sam system będziemy mogli poznać już 20 czerwca.

Jednak czasu jeszcze trochę jest, a „Apollo” ma być tą wersją systemu, która wprowadzi rewolucje w świecie „mobilnych okienek”, gdyż poznamy smartphone’y z bardzo dobrymi podzespołami. Mimo, że Microsoft bardzo dobrze chroni wszelkie informacje na temat prac nad tym systemem, czy też nad możliwością aktualizacji obecnych urządzeń do Windows Phone 8 to Australijczykom udało się dowiedzieć, że w ich kraju obecnie testowane są nowe słuchawki z „Apollo” na pokładzie. Żadnych konkretów co prawda nie ma, ale wiadomo, że są to modele trzech czołowych (obecnie) marek (w kwestii Windows Phone), czyli: Nokia, Samsung i HTC.

O ile o tych drugich zbyt wiele powiedzieć nie można to słuchawka Nokii kontynuuje dobrze znaną obecnie linię smartphone’ów opakowanych w obudowę z poliwęglanu. Oznacza to, że następne topowe modele Finów zapewne nie będą znacznie się różnić w stosunku do Lumii 800/900. Czy to dobrze? Swego czasu HTC było za tego typu zagrania ganione. To samo może czekać Nokię jeżeli faktycznie w kółko będą powielać to samo. Pamiętajmy, że w dosyć starym wywiadzie, jeden z głównych designerów Nokii wspominał o delikatnych zmianach w projektowaniu nowych Lumii.

Nie ma żadnych informacji o LG, a ta korporacja wspominała o zaprzestaniu produkcji nowych urządzeń z Windows Phone 7, ale nigdzie oficjalnie nie powiedziano, że nie biorą pod uwagę tworzenia smartphone’ów z Windows Phone 8. Czyżby faktycznie miało zabraknąć Koreańczyków w świecie mobilnego systemu Microsoftu?

źródło: wpdownunder.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • qwez

  Proszę poprawcie ten tytuł. Nie ma takiego tworu jak „smartphone’y”. Można napisać „smartfony” albo „smartphony”. Polecam zapoznanie się z tym artykułem http://netgeeks.pl/index.php/2011/12/apostrofy-w-zlych-miejscach/

 • KuZik

  @qwez Chyba Ty sam musisz najpierw przeczytać ten artykuł do którego linka podałeś, bo wzorujac sie na tym o czym tam piszą to w nagłówku nie ma błędu.

 • Marcin

  Zgodnie z standardami polszczyzny "Smartphone’y" jest poprawnie napisane. Przypomnę, że gdy słowo obcojęzyczne kończy się na samogłoskę inną niż odmiana w języku polskim to dodajemy apostrof i listerę polskiej odmiany.Np.: mianownik: smartphone, dopełniacz: smartphone'a; liczba mnoga: smartphone'y

 • Antyhaker

  Olejcie go ;p

  • Bożena

   Jak zwykle ,wszyscy piszą na temat … ŻENADA

   • Antyhaker

    To nie pisz w ogóle

 • zorak

  Ciekawy jestem czy na Lumia 800 też jest testowany? A biała wersja Lumii jest przepiękna.

 • Azawakh

  A ja tam czekam na nowe windowsphony z Apollo na pokładzie i doczekać się nie mogę. Mam też nadzieję nowych funkcjonalności w postaci w pełni działającego bluetootha, pełnej obsługi Flasha 11 oraz wyjmowalnej baterii. Być może doczekamy się również pamięci bęmasowej, żeby nie być uwiązanym do Zune. Mam nadzieję, że mobilne okienka w wersji 8 będą nie tylko ładne ale i funkcjonalne bo odpowiednio zmodernizowane mają szansę stanie się hitem na miarę Androida.

 • Antyhaker

  [[[... oraz wyjmowalnej baterii.]]] To nie kwestia systemu tylko designu Nokii L800 i L900.