Nokia – odzyskanie i przenoszenie swojego klucza do Custom ROM

|


Zabieg prosty i skuteczny, chodź zrobienie kopi całej partycji sdx9 zajmuje trochę czasu (ponad 4GB) i wciąż potrzebujemy do tego Linuxa, ale z powodzeniem możemy wykorzystać do tego wersję z płyty ponieważ robimy tylko odczyt w trybie download, a dokładnie Qualcomm czyli musimy mieć odblokowany bootloader.

Kiedy zadziała ta metoda?
Tylko w sytuacji gdy wgrywasz Custom ROM po raz pierwszy, każda próba odczytu już odblokowanego systemy spowoduje odczyt pustego pola lub wartości wprowadzonych przez autora danej modyfikacji.

Jak sprawdzić czy mamy odblokowany bootloader i ewentualnie jak go odblokować ?

Pełne odblokowanie metodą NAND
Blokowanie/odblokowanie bootloader’a (obecnie tylko Lumia 710)

Czego potrzebujemy?
Aplikacja DppImplant autorstwa ultrashot: http://www.mediafire.com/?18zlslfxhsx5cw2
Backup naszego systemu z partycji sdx9 poprzez wpisanie komendy w terminalu gdy Lumia jest podłączona w trybie download:

dd if=/dev/sdX9 of=backup9.nb

gdzie za X wstawiamy literę odpowiadającą tej partycji (dziewiątej) w naszym systemie, opis w pierwszych linkach.

Wybrany Custom ROM na który ma być przeniesiony was osobisty klucz.
- Metro^7 Beta
- RainbowMod

Ewentualnie edytor heksadecymalny do podglądu waszego osobistego klucza. To dla osób, które nie chcą patchować tylko ręczne wprowadzić swój oryginalny klucz.

Zaczynamy:
Tworzymy jeden pusty folder o dowolnej nazwie do którego kopiujemy DppImplant.exe, nasz backup i Custom ROM
Następnie zmieniamy nazwy obu plików na:
- backup9.nb zmieniamy na stock.nb
- nazwę Custom ROM obojętnie jaką zmieniamy na os-new.nb

Uruchamiamy DppImplant.exe i potwierdzamy OK

Nasz oryginalny klucz z telefonu zostanie przeniesiony do pliku Custom ROM i zostanie utowrzony dodatkowy plik mydpp.bin, po którego otwarciu znajdziemy nasz oryginalny klucz.

Pozostaje wgrać nasz Custom ROM do telefonu jedną z dwóch dostępnych metod na forum lub jak wspomniałem zachować oryginalny klucz w bezpiecznym miejscu i wprowadzać go ręcznie po każdym HR.

Zabrania się publikacji swoich oryginalnych kluczy, a także pisania próśb o takowy.


 • Szymon

  Kto mi wytłumaczy, co to za klucz? Dostanę go w pudełku czy jak? Ogólnie czy jak wgrywam sobie cfw więcej niż raz, to nie mam dostępu do marketu? o_O Pewnie nie, ale nie kumam. Proszę niech ktoś wytłumaczy kroki co zrobić, jak kupię nowy telefon i wyjmę z pudełka (gdy chcę mieć cfw) by nie zablokować sobie żadnej "furtki" albo coś. Oczywiście poradniki widziałem, więc proszę o wypisanie czynności. Pozdrawiam :)

 • Piotr

  Ten klucz to taki CD-Key, weryfikujesz nim legalność swojego Windowsa. Bez klucza nie skorzystasz z usług Live w telefonie.

  Żadnej furtki sobie nie zablokujesz, jeśli nie wyciągniesz kody z telefonu, to wystarczy napisać email to Microsoftu i w ciągu paru godzin przysyłają nowy. Musisz, tylko udowodnić, że legalnie nabyłeś swoją kopię WP7, a że ten system można kupić tylko w wersji OEM, więc wysyłasz im skan faktury zakupu telefonu.

  • Szymon

   Dobra, a jak zrobić tak, żebym nigdy nie musiał ich prosić, tzn zachować go na stałe i wgrywać na dowolny custom rom. A i ten kod już jest domyślnie w telefonie, czy dostanę go w pudełku do wpisania, czy coś??

 • Szymon

  A chyba już skumałem. Mam w telefonie klucz już wgrany. I teraz w/w metodą:
  1. Wgrywam ten klucz do custom roma
  2. Otrzymuję go w "mydpp.bin"

  I teraz za każdym razem jak wgram sobie np. nowy customROM, to albo wcześniej go znowu patchuje za pomocą zachowanych plików, albo wprowadzam w telefonie ręcznie klucz z tego pliku "mydpp.bin" i będzie on zawsze działał.

  Dobrze zrozumiałem??

 • djtonka

  Tak będzie on przeniesiony na dany custom ROM i nie będzie musiał go wpisywać

 • zaskoczony

  to teraz ja mam pytanie:
  Czy to umożliwi mi korzystanie na odblokowanym telefonie z usług konta LiveID?

 • Marco

  A jak już komus zniknie ten klucz i nie moze go odzyskac z telefonu to zostaje albo kontakt z M$ albo zakup klucza na aukcji

  Swoja drogą powinien ten klucz sam sie wyciagac z telefonu podczas wgrywaania CR, i powinno to byc zaimplementowane podczas tworzenia CR zeby to się samo zrobilo