Nokia Camera Extension w praktyce

|

Aplikacja służąca standardowo w Windows Phone do robienia zdjęć i kręcenia filmów nie jest zbytnio rozbudowana. Posiada niewiele funkcji, więc niektórzy mogą czuć pewien niedosyt korzystając z mobilnego systemu Microsoftu. Jednak Nokia znowu wychodzi na przeciw zapotrzebowaniom klientów i postanowiła stworzyć “rozwinięcie” standardowego programu odpowiedzialnego za obsługę modułu aparatu.

Nokia Camera Extension (zauważone w Chinach) posiada dodatkowe cztery funkcje: Smart Group Shot, Action Shot, Panorama, and Timer. Ta ostatnia to po prostu samowyzwalacz. Action Shot z kolei pozwala na wykonanie serii 8 zdjęć w krótkim czasie. Panorama, jak sami pewnie bardzo dobrze się domyślacie, umożliwia robienie zdjęć panoramicznych. Wykonanie takiej fotografii nie jest trudne, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy film:

A oto i zdjęcie wykonane właśnie w tym trybie:

Przejdźmy teraz do ostatniej (według mnie najciekawszej) funkcji, czyli Smart Group Shot. Idea tego dodatku jest prosta. Telefon wykonuje 5 zdjęć w krótkim czasie (podobnie jak w przypadku Action Shot). Na wszystkich zdjęciach rozpoznawana jest każda twarz i oznaczana w kółko. Następnie wybieramy najodpowiedniejsze zdjęcie i wspomniane twarze możemy pozamieniać z pozostałych czterech fotografii. To tak czysto teoretycznie. Jak to wygląda w praktyce? Obejrzyjcie poniższy film:

Widać, że Nokii zależy na tym, żeby Lumie cechowały się największą indywidualnością spośród wszystkich rodzin smartphone’ów z Windows Phone. Przypomnijmy tylko, że Finowie (podobno) mają w planach stworzenie aplikacji pozwalającej na transfer danych za pomocą technologii Bluetooth. Lumie w takim układzie zdecydowanie wybiłyby się przed szereg. Jednak konkurencja zapewne nie śpi i kto wie? Być może szykują własne odpowiedniki.

źródło: welovewp.hk, phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.