Bankierzy spodziewają się, że Nokia zbankrutuje w przyszłym roku!

|

Reuters przeprowadził ankietę i zapytał się 30 bankierów i analityków o stan finansowy (z jego rozwojem) fińskiej korporacji, czyli oczywiście Nokii. Co z tego wynikło? Ano dobrze nie jest…

Wszyscy zgadzają się, że sytuacja Finów nie jest dobra. Większość z ankietowanych powiedziało zgodnie, że Nokia może mieć problemy ze spłatą swoich długów już w ciągu 2 lat (firma może przestać być wypłacalna), czyli po prostu zbankrutuje. Jeżeli Finowie w tym czasie nie znajdą nowego źródła gotówki to ten scenariusz jest bardzo możliwy do zrealizowania.

Jednak Nokia zapowiedziała zmiany w systemie działania firmy poprzez swojego rzecznika prasowego:

Nokia wprowadza decydujący plan działań do poprawy pozycji naszej firmy na przyszły rozwój i sukces. Głównym celem tych działań jest na obniżenie kosztów firmy, poprawa przepływu środków pieniężnych i utrzymanie silnej pozycji finansowej.

Jeżeli słowa Jamesa Etheridge potwierdzą się to Finowie cały czas mają szanse na uratowanie się z -bądź, co bądź – trudnej sytuacji.

Na pocieszenie można dodać, że analitycy przewidują wyniki sprzedaży Lumii w tym roku na około 20 milionów urządzeń. To jednak gorsze prognozy w porównaniu do tych z początku roku, kiedy to była mowa o 37 milionach nowych sztuk urządzeń z Windows Phone. W przyszłym roku obecne analizy mówią o 40 milionach. To o 24 miliony mniej niż przewidywano wcześniej.

Mimo wszystko to tylko analizy, które niekoniecznie muszą się spełnić. Patrząc na ostatnie świetne wyniki sprzedaży w Chinach i USA można śmiało powiedzieć, że Nokia ma szansę na odbicie się i wyjście z kryzysu finansowego.

źródło: intromobile.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.