Windows Phone Apollo testowany na Lumii 610 i 800

|


Z doniesień MSnerd wynika, że Microsoft razem Nokią prowadzi beta testy na dwóch urządzeniach. Co ciekawe, system testowany jest także na niskobudżetowej Lumii 610, która posiada 256MB pamięci RAM. Wydawałoby się, że wdrażanie nowego systemu na najsłabszym sprzętowo smartfonie mija się z celem, ale nie bez powodu Microsoft wydał najlepiej zoptymalizowany system na rynku właśnie pod kątem teoretycznie mało wydajnych urządzeń.

Niedawno pisaliśmy o plotkach związanych z aktualizacją lub jej brakiem dla obecnych telefonów z Mango. Zagraniczne serwisy powołują się na mniej lub bardziej wiarygodne źródła, ale dalej nic z tego nie wynika, ponieważ Microsoft nadal nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, które rozwiałoby wątpliwości wszystkich zainteresowanych. Rok temu krążyły wieści, że żaden telefon z NoDo nie zostanie zaktualizowany do wersji Mango. Jednak Microsoft nie sprostował tych pogłosek, a pół roku później zaktualizował wszystkie telefony.

Jeśli raport MSnerd jest prawdziwy, to oznacza, że Microsoft poniekąd idzie drogą Apple i udostępni Apollo telefonom starszej generacji. Zresztą większego wyboru nie mają, bo w obecnej sytuacji mając śladową grupę odbiorców Windows Phone, pogrzebią wszelkie nadzieje na rozwój dobrze zapowiadającego się systemu, który ma być alternatywą dla osób znudzonych Androidem i iOS.

źródło: softpedia.com


 • http://twitter.com/KStromski @KStromski

  Skoro dostanie go Lumia 610 to dlaczego taki Mozart nie mógłby dostać Apollo ?

 • kastor

  pewnie wszystkie dostana

 • bejton

  Jeśli nie będzie aktualizacji dla takich telefonów jak Lumia 800/800, Titan 1/Titan 2 lub HTC Radar (ten HTC z 2 gen) to M$ pokaże, że naprawdę nie chce, żeby ten system był popularny… To będzie typowy strzał w stopę, przez który stracą masę klientów.

 • http://twitter.com/ShaggyBeaver @ShaggyBeaver

  Używam Nokię Lumię 800 już jakiś miesiąc i żadnych problemów z nią nigdy nie miałem. Aktualizacje dodają jej tylko uroku oraz sprawiają, że ze smartphone'a spod znaku MS korzysta mi się tylko przyjemniej. Jak Microsoft sprawi, że Apollo nie dostaną urządzenia takie jak moja Lumia, Mozart, czy tym podobne urządzenia to daję się założyć o flaszkę, że ogromnie na tym stracą. A sam system ma bardzo duży potencjał. Plotki plotkami, uwierzę dopiero w odpowiedź Microsoftu w tej sprawie.

 • Marcin

  No dodali aktualizację do lumii na przykład wysyłanie wizytówek albo regulacje dźwięku w aplikacjach czy multimediach tak żeby niezmieniac glosnosci dzwonka. Nie osmieszaj sie te niby aktualizację jakie wyszły to tylko nie udolne stery z firmy Nokia które na dodatek jedno poprawiają i to słabo (bateria) a inne psują (dźwięk). Co do samego systemu to poza szybkością i łatwością obsługi ma wiele niedociągnięć w kwestii personalizacji własnych ustawień.
  Mimowszystko mam nadzieje ze system będzie sie rozwijał i poprawiła niedociągnięcia bo sam zarys i specyfika działania mnie sie osobiście podoba.
  Pozdrawiam

 • rasta312

  ja tam mam Lumie 800 to sie nie martwie o aktualizacje i tak i tak bedzie dla Lumi 800 Apollo wiec nie mam co sie martwic

 • rasta312

  nikt nie jest taki glupi i tak logicznie patrzac bedzie aktualizacja dla Lumi tak czy tak .. Nokia nie jest tak glupia by stracic duzo klientów

 • Marcin

  Jak to Nokia nie jest głupia skoro wypuszcza na rynek tak niedopracowane telefony jak lumia 800 i 900 oczywiście pod względem softu. Ile to już było aktualizacji dla 800 i co udało im sie naprawić wszystko co potrzeba. Powinni zwracać cześć kasy bo jak można sprzedawać produkt ktory nie działa tak jak powinien

 • RaV

  Eh, przecież to jest pewne na 99%…
  Microsoft ciągnie po cienkiej linii w tym segmencie, a każdy kolejny krok jest podyktowany satysfakcją klienta, bo muszą zbudować markę WP7. Niezaktualizowanie starszych telefonów to jak crash systemu przy pisaniu zakończenia do swojego niezapisanego, 20-stronnicowego artykułu. Taki zawód zmasakrowałby dotąd zdobytych fanów. Muszą zaktualizować. O to ja i moja 800 śpimy spokojnie.
  Inna sprawa z informacją o tym fakcie. Zapewne nie odnoszą się do plotek, bo w przyszłości byłoby to od nich oczekiwane w każdej sytuacji. Wola budować model apploski, gdzie użytkownik wie, że aktualizację dostanie przez 2 lata, a w 3-cim już pewnie sprzęt będdzie serio za słaby na nowy soft.

 • Artur

  Ja myślę, że nie wszyscy dostaną Apollo ale ciekaw jestem klucza z jakiego "będą rozdawać" ileś tam urządzeń dostanie z pewnością.

 • http://twitter.com/MatthewDuchovny @MatthewDuchovny

  Wszystkie urządzenia z WP 7 dostaną aktualizację do 8. MS nie jest głupi. O to się nie martwię.