Windows Phone Apollo testowany na Lumii 610 i 800

|


Z doniesień MSnerd wynika, że Microsoft razem Nokią prowadzi beta testy na dwóch urządzeniach. Co ciekawe, system testowany jest także na niskobudżetowej Lumii 610, która posiada 256MB pamięci RAM. Wydawałoby się, że wdrażanie nowego systemu na najsłabszym sprzętowo smartfonie mija się z celem, ale nie bez powodu Microsoft wydał najlepiej zoptymalizowany system na rynku właśnie pod kątem teoretycznie mało wydajnych urządzeń.

Niedawno pisaliśmy o plotkach związanych z aktualizacją lub jej brakiem dla obecnych telefonów z Mango. Zagraniczne serwisy powołują się na mniej lub bardziej wiarygodne źródła, ale dalej nic z tego nie wynika, ponieważ Microsoft nadal nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, które rozwiałoby wątpliwości wszystkich zainteresowanych. Rok temu krążyły wieści, że żaden telefon z NoDo nie zostanie zaktualizowany do wersji Mango. Jednak Microsoft nie sprostował tych pogłosek, a pół roku później zaktualizował wszystkie telefony.

Jeśli raport MSnerd jest prawdziwy, to oznacza, że Microsoft poniekąd idzie drogą Apple i udostępni Apollo telefonom starszej generacji. Zresztą większego wyboru nie mają, bo w obecnej sytuacji mając śladową grupę odbiorców Windows Phone, pogrzebią wszelkie nadzieje na rozwój dobrze zapowiadającego się systemu, który ma być alternatywą dla osób znudzonych Androidem i iOS.

źródło: softpedia.com