SkyDrive w wersji na komputery już dostępna

|

SkyDrive do niedawna dostępny był tylko z poziomu przeglądarki. Jednak czym jest sama idea tego projektu Microsoftu? Otóż razem z założeniem własnego konta Live dostajemy dodatkowe miejsce do zapisywania swoich plików. Oczywiście wszystkie pliki przesyłamy za pomocą połączenia internetowego. Jest to bardzo przydatne w szczególności, że w większości smartphone`ów z Windows Phone nie ma możliwości rozszerzenia wbudowanej pamięci. 8GB (średnia wartość) to w dzisiejszych czasach bardzo mało. SkyDrive dotychczas umożliwiał powiększenie swojego dysku o dodatkowe 25GB.

Od dzisiaj nie musimy przeglądać SkyDrive przez przeglądarkę. Wystarczy, że zainstalujemy dedykowaną aplikację od Microsoftu i na każdym komputerze będziemy mogli przeglądać nasz wirtualny dysk. Aby było ciekawiej, nasz folder automatycznie synchronizuje się z serwerami i niezależnie gdzie będziemy akurat sprawdzać swoją “chmurę”, wszystko będzie aktualne. Każda modyfikacja (zmiana nazwy folderów, przeniesienie pliku itd.) zostanie od razu wykonana na każdym komputerze, gdzie zainstalowaliśmy nasz folder SkyDrive.

Przeglądanie plików odbywa się nie inaczej, jak obsługa folderów poprzez  Eksplorator Windows. Tak, więc wszystko wygląda tak, jakby to był po prostu dodatkowy dysk na naszym komputerze.

Na początku wspomniałem, że nasz konto SkyDrive to dodatkowa przestrzeń o pojemności 25GB do wykorzystania. W tej kwestii Microsoft wprowadził mała zmianę. Nowi użytkownicy dostają jedynie 7GB. Obecni posiadacze kont SkyDrive mogą bezpłatnie powiększyć pamięć do 25GB klikając tylko w odpowiedni przycisk na tej stronie: skydrive.live.com/ManageStorage (uprzednio trzeba się zalogować). Jednak 25GB to nie jest maksymalna dostępna pojemność. Microsoft oferuje możliwość przedłużenia pamięci za uiszczeniem odpowiedniej opłaty. I tak oto za 34 PLN (tak, ceny w złotówkach) otrzymujemy dodatkowe 20 GB rocznie, 85 PLN za 50 GB i 169 PLN za 100 GB.

Razem z desktopową wersją SkyDrive, Microsoft zaktualizował pozostałe wersje aplikacji przeznaczonej dla Windows Phone, iPhone`ów, iPad`ów i Mac`ów.

Wszystkie powyższe dodatki i modyfikacje wprowadzone przez korporację z Redmond sprawiają, że SkyDrive staje się bezapelacyjnie jedną z najlepszych “chmur” dostępnych na wiele platform.

Aplikację na systemy Windows możecie pobrać z tej strony: apps.live.com/skydrive.

źródło: blogs.msdn.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.