Samsung Minuet – tani model skierowany na chiński rynek?

|

Podobno Koreańczycy w tym roku mają wypuścić 3 nowe urządzenia. Nie ma jednak żadnych informacji co to za modele mają być, czy na jakie rynki, u jakich operatorów mają one się pojawić. Oczywiście mowa o słuchawkach z Windows Phone. Samsung niby od dłuższego czasu szykuje model Mandel z LTE, więc teoretycznie pozostają dwa nieodkryte urządzenia. Kolejny możemy poznać dzięki certyfikacji Bluetooth. Mandel również został nieco bardziej odkryty dzięki takiej certyfikacji.

Jednak Mandel to model typowo high-end`owy, a ostatnio w świecie „mobilnych okienek” więcej się mówi o tanich urządzeniach. Samsung nie może być gorszy i dzięki certyfikacji Bluetooth możemy poznać model „GT-S7530″.  Idąc tropem tej słuchawki, możemy dotrzeć do jego testów szybkości za pomocą aplikacji WPBench, gdzie wyniki są lekko mówiąc marne (porównywalne z modelami z 1. gen.).

To może tylko oznaczać kolejny model „Tango”. Szukając dalej informacji o tym telefonie odnajdziemy stronę (lynxinteractive.com), dzięki której dowiemy się nieco więcej o oprogramowaniu, z którego korzysta nowy Samsung. Jest to build 8773, więc z całą pewnością jest to „tani” model przeznaczony dla ludzi, którzy chcą dopiero poznać sam system Windows Phone.

Samsung ma w planach wypuścić nowy model o nazwie Minuet na chiński rynek, a więc to bardzo prawdopodobne, że wspominany S7530 będzie tą słuchawką. Plotki głoszą, że jak na tanie urządzenie to ma ono mieć 4-ro calowy wyświetlacz i procesor, którego zegar został zablokowany częstotliwością 1,4GHz. Nie ma żadnych informacji, co do ilości pamięci RAM. Wiadomo jednak jeszcze, że Samsung chce postawić Minuet na przeciwko Lumii 710. To już nieco komplikuje sytuację, bo jeżeli ten model i S7530 to to samo urządzenie to wynik WPBench może mocno odstraszyć od zakupu nowego Samsunga.

Premiera Minuet datowana jest na czerwiec bieżącego roku. Czy powyższe informacje się potwierdzą? Zobaczymy. Samsung mógłby w końcu coś nowego pokazać, gdyż „najnowsza” Omnia W już powolutku się starzeje.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • asdad

  Omnia W się starzeje? Jest identyczna jak Lumia 800…

 • karnasw

  Rzeczywiście śmieszy mnie to wywyższanie Lumii 800 nad Omnią W. Może Omnia W nie ma aparatu 8mpx, ale za to ma aparat przedni, a jego brak dyskwalifikuje dla mnie telefon Nokii. Fakt, że ma mniej pamięci, ale kosztem aparatu to przełknąłem. Co do wyglądu to kwestia gustu. Pozdrawiam

  • qwez

   Aż tak niezbędny jest dla Ciebie przedni tzw. „aparat”? Bo ja miałem 2 telefony z przednim aparatem (jeden 2 lata drugi 2,5 roku) – w pierwszym użyłem go raz, w drugim wcale.

  • Łukasz Pająk

   Kto wywyższa Lumię, nikt jej nie wymienił nawet… Tak, więc uspokój się przy swoich uwagach.

 • karnasw

  Oczywiście używam. Do Skypa. Jednak dla mnie Omnia W jest telefonem mniej więcej na równi z Lumią 800, a nie jak w większości piszą, że z 710, osobiście najbardziej by mi odpowiadała lumia 900 ;)

 • Noxeus

  Zgodzę się z przedmówcami. Gdyby Samsung (już wcześniej) wypuścił w Europie Samsunga Focus S, to byłoby baaardzo ciekawie. Tak – musiałem zadowolić się Omnią W, która (w moim mniemaniu) nie ma się czego wstydzić przy Lumii 800. No, może designu. (za to góruje nad 710 na wielu polach)

 • karnasw

  @Łukasz tutaj oczywiście nikt, ale w różnych tematach na forach można się doczytać jak to Omnia W jest z telefonem z niższej półki, a Lumia jest 2 klasy wyżej. Oczywiście nie biorę tego do siebie, tylko po prostu to są teksty w stylu "ktoś widział, ktoś mówił, że to jest lepsze od tego". Pozdrawiam :)