Samsung Focus SII na horyzoncie?

|

Samsung wyraźnie ostatnio odpuścił sobie system Windows Phone. Pojawiały się plotki na temat kilku nowych modeli. Były to na przykład: Minuet oraz Mandel. Niby źródła, z których pochodziły informacje o tych urządzeniach były pewne – w końcu certyfikacja Bluetooth nie ujawnia plotek – to o żadnym nie można nic oficjalnie powiedzieć. Koreańska firma projekt Mandla zapewne już przerwała podobnie jak to pewnie ma miejsce z LG Fantasy/Miracle. Teraz pojawia się kolejna plotka na temat nowej słuchawki z najwyższej półki i z Windows Phone 8.

W hierarchii Samsunga modele z przydomkiem „S” to topowe urządzenia, najdroższe, z najlepszymi specyfikacjami. W przypadku telefonów z mobilnym systemem Microsoftu możemy jeszcze dodać podział na rynek amerykański (Focus) i europejski (Omnia). Smartphone’y przeznaczone na poszczególne rynki wiele się nie różnią, ale ostatni topowy model Samsunga nie został przedstawiony w wersji na Stary Kontynent (Focus S).  Lada moment zostanie pokazany nowy topowy model koreańskiej korporacji z Androidem, czyli Samsung Galaxy SIII. Dotychczas było tak, że model z Zielonym Robocikiem na pokładzie był bazą dla modelu z „mobilnymi kafelkami” (Galaxy S-> Omnia 7; Galaxy SII/S+ -> Focus S). To wszystko – w połączeniu z wprowadzeniem nowych podzespołów razem z Apollo – może oznaczać, że następny high-end’owy model z tym systemem w kwestii podzespołów nie będzie znacznie odbiegał od opisu technicznego Galaxy SIII.

Plotki, które dzisiaj pojawiły się w Internecie zapowiadają następującą specyfikację techniczną:

 • szybki dwu-/czterordzeniowy procesor (zależnie od regionu);
 • wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości HD (zapewne któraś z odmian SAMOLED);
 • dwa aparaty: tylni z matrycą 12MPx i przedni – 2MPx;
 • wsparcie dla NFC i LTE;
 • dedykowany klawisz do robienia zdjęć;
 • współpraca z „Samsung Cloud” („chmura”, którą dokładniej poznamy razem z Galaxy SIII);
 • ulepszony menedżer zdjęć.

Oczywiście system, który będzie tym wszystkim zarządzał to Windows Phone 8 „Apollo”, przez którego ostatnio można okazywać bardzo różne emocje. Sama specyfikacja Focusa SII pochodząca z plotki rozsianej w sieci zbyt wiele nie mówi; nie ma żadnych konkretów, a tym bardziej potwierdzonych informacji. Jedyne, o czym można jeszcze wspomnieć to data premiery. Samsung czysto teoretycznie planuje zaprezentować światu swoją nową słuchawkę z Windows Phone w październiku – razem z premierą „Apollo” (datowaną na wrzesień/październik). O wyglądzie zbyt dużo powiedzieć nie można. Grafika na początku artykułu przedstawia jedynie przerobionego Samsunga Galaxy SIII.

Czy coś z tej plotki okaże się prawdą? Musimy jeszcze trochę poczekać, aby się o tym przekonać. Jednak jedno jest pewne – taki model musi powstać jeżeli Samsung chce jeszcze coś znaczyć w świecie Windows Phone. Brak europejskiej wersji Focusa S nie pozwala Koreańczykom w żaden sposób mierzyć się z Nokią, czy też HTC. Jedynym modelem, który Samsunga trzyma przy życiu to Omnia W. Tylko to trochę za mało, aby liczyć się z czołówką.

 

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • dawdi97

  te same zdjęcie pokazują i mówią, że to będzie nowy SGSIII :D

  • asd

   i to pewniejsze, niż wymyślanie teraz Focus SII – gdzie logo MS na przycisku start? na miniaturce niby jest…

 • Kamil

  Dlaczego kasujecie komentarze … Zajmijcie się wiarygodnością newsów.
  Pokazujecie galaxy s III i wmawiacie ludzią że to nowy focus s. Strasznie słabo.

  • Łukasz

   Czytaj dokładniej. Przecież jest napisane, że to przerobiony SGS III, a nawet przerobiony GNexus.