Nokia Lumia 800 została złamana!

|

Pierwszy topowy model firmy Nokia z systemem Windows Phone właśnie został złamany. Hakerzy z forum xda-developers, dostali się do bootloadera, więc wiadomym było, że wkrótce uda im się wgrać aplikacje homebrew do Lumii. Jak na razie udało się to tylko jednemu użytkownikowi z forum xda-developers, lecz zapewne wkrótce pojawi się tutorial, który szczegółowo opiszę jak odblokować bootloader’a i wgrać aplikacje typu WP7 Root Tools, co za tym idzie odblokować interopa.

Na zdjęciu powyżej widzimy wgrany menadżer plików TouchXplorer oraz WP7 Root Tools, czyli aplikacja, która daje prawa roota wybranym aplikacjom. Jak myślicie ile będziemy musieli czekać, aby każdy otrzymał możliwość odblokowania swojej Lumii? Już teraz za pomocą systemu Linux(Ubuntu) każdy z was może odblokować swoją Lumie wraz z interop unlock. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółów na temat odblokowania telefonów od Nokii zapraszam na nasze forum.

źródło: forum.xda-developers.com, forum.windows-phone.pl


 • nin

  kiedy tutorial?

 • Rafał

  To będzie ciężka sprawa. Jeden z naszych moderatorów posiadających lumie ma najnowszy HW, które uniemożliwia podłączyć telefonu jako pamięć masowa w systemie Linux i nie daję rady.
  Lumie710 bez problemu widzi linux a 800 nie :(

  Wymagany jest Linux jak na razie, ale pewnie na Windowsa wydadzą program, który umożliwi wgranie odblokowanego bootloadera ;)
  Jakbym ja miał Lumie to bym coś próbował zrobić i może by się udało. Muszę się zaopatrzyć ;)

  Jak będziemy coś wiedzieli to na pewno napiszemy

 • Konio68

  Moja ma 2.4 ….końcówkę … nic czekam dalej :)

 • TomK

  Pytanie tylko po co ktoś coś takiego robi? Złamanie telefonu może zabić WP7 ponieważ deweloperom nie będzie się opłacało na ten system migrować aplikacji jeżeli ludzie będą grali na piratach. Nie potrafię zrozumieć osób które w telefonie za 1500zł piracą gry o wartości 3-5zł okradając nielicznych deweloperów którzy zdecydowali się robić konwersje na WP7

 • Konio68

  Widzisz niech zrobia normalne płatności to nie będzie problemu.
  Np : zasilam sobie konto poprzez przelew np : 100 pln … i kupuję ze swojego konta. Na razie to jest kicha , często jest tak że pomimo że zatwierdziło kartę to nie mogą pobrać kasy z twojego konta a aplikację masz kupioną i zaintalowaną . Ale w odblokowaniu nie chodzi o instalowanie piratów tylko jak wynika z twojej odpowiedzi.

 • Jacek

  Na androida wgrywasz aplikacje i bez łamania, a jednak aplikacji jest najwięcej więc gdzie tu logika Twojej wypowiedzi?…
  IOS też jest łamany, a to drugi najpopularniejszy system mobilny.
  To chyba jednak nie zależy od tego czy system jest złamany czy nie żeby aplikacje wypuszczać..

  • TomK

   Telefony z iOS są popularne. Więc na jedną osobę która piraci przypada pewnie 1000 osób które stać na wydanie 3zł na grę. Są dziesiątki milionów osób które nie piracą. Dlatego najlepsze gry są na IPhone

   Sorki ale nie wierze że ktoś kogo stać na smartfona nie ma 3zł przykładowo na Angry Birds. To po prostu głupie i bezmyślne. Na telefonach 70% wartości gry czyli ok 2 zł zarabia programista. Prostą grę pisze się średnio 2-3 miesiące i pracuje nad tym kilka osób. Mam znajomych którzy tak zarabiają i koszt to średnio 20tyś za grę. Trzeba sprzedać kilka tysięcy kopii by wyjść na czysto a konkurencja jest spora. Pisząc grę musisz oszacować czy ci się to zwróci, Żaden z moich znajomych na razie nie zdecydował się robić konwersji na WP7 bo szanse na zwrot inwestycji są znikome. Za mało jest na rynku telefonów z WP7. Jak ludzie zaczną dodatkowo piracić gry które kosztują 3zł to inwestycja w konwersję na WP7 będzie jeszcze bardziej bezsensowna.

   Ale to jest mój punkt widzenia jako osoby która zarabia na pisaniu oprogramowania i za to płaci rachunki za mieszkanie itp. Po prostu dziwi mnie to że ktoś ma 1500zł na telefon a nie stać go na grę za 3zł. To jakaś paranoja. Ile według takiej osoby gra powinna kosztować? :)

   • kamil orzechowski

    nie chodzi o piraty mnie np dawno sie znudziły kolory akcentów i chcialem wreszcie uzyskac dostęp do rejestru zeby móc sobie dodać niestandardowe a bez interopa jest to niewykonalne.

 • Konio68

  Tomek … po pierwsze , złamanie systemu spowoduje to że pojawi się więcej osób zainteresowanych WP7 a do tego przyczyni się do popularności. Po drugie nie można z góry zakladać że łamie się po to aby piracić aplikacje.
  Proszę podaj mi w pełni legalny sposób na zakup aplikacji z marketu z lokalizacją karty w PL.
  Niech stwożą możliwość zakupu to będzie git. Nie raz kupowałem gry kiedyś od nokii z N95 , było to proste i bez problemu a gry kosztowały po 15-25 pln kilka lat temu . Jak będzie tak : klikam kup i tylko potwierdzam i już nic mnie nie interesuje to będzie ok. A wystarczy dodać do formy płatności PayU nawet i to styka.

  • TomK

   "Proszę podaj mi w pełni legalny sposób na zakup aplikacji z marketu z lokalizacją karty w PL"

   Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Polski marketplace działa od września. Mam zwykłą polską karę do zakupów elektronicznych. Każdy bank takie wirtualne karty wydaje, można często założyć sobie taką kartę nawet za pomocą strony WWW swojego banku w 5 min. To klasyczna karta wirtualna prepaid. Przelałem sobie tam 50zł i podłączyłem pod swoje konto XBOX Live.

   Widzę AngryBirds… 3.49zł. Jedno kliknięcie i kupiłem. To koszt 2L wody mineralnej, taniej niż Red Bull w promocji za 3.99zł.

   Ja jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy przykładowo kupują konsolę do gier za 1000zł i nie stać ich na gry po 170zł. Często jest tak że dzieciak zbiera ten 1000zł przez rok z kieszonkowego. Nie ma szans na kupno gry za prawie 200zł. Ale telefony? Smartfon kosztuje więcej niż konsola a gry są 30-50x tańsze. Wątpię by ktokolwiek kogo stać na smartfona miał problem z wydaniem 3-5zł.

  • n3o

   „Proszę podaj mi w pełni legalny sposób na zakup aplikacji z marketu z lokalizacją karty w PL”
   Też nie rozumiem, mam zwykłą kartę debetową mbanku (Visa electron), klikam „Kup” i mam aplikację kupioną, nawet nic nie muszę robić. Trzeba było tylko na początku ustawić parametry tej karty (numer itp) w zune chyba.

 • Rafał

  Developerzy Androida już nie tak chętnie wydają aplikacje na tą platformę. Wolą wydawać je na iOS a teraz być może na Windows Phone.

  Ja osobiście odblokowałem telefon po to, aby mieć dostęp do menadżera plików, modyfikacji samego systemu jak motywy i dla testów….

 • Lamex

  Jestem developerem i dla mnie odblokowany telefon z WP7 to ważna sprawa. Co z tego, że z AppHub mam możliwość wgrania 5 aplikacji skoro własnych mam dużo więcej i nie mogę ich używać we własnym telefonie :(.
  Także nie miałem żadnych problemów z zakupem w Marketplace.