Lumia 800/900 – czy potrzebne ci 15mm więcej?

|

W oczekiwaniu na premierę Lumii 900 w Europie warto się zastanowić czy rzeczywiście rozmiar ma znaczenie.

Oczywiście mowa o różnicy w przekątnej ekranu pomiędzy Lumią 900 a jej pierwowzorem. Jako, że nie dane nam jeszcze użytkować tego fińskiego tytana dla porównania wybrałem HTC HD7 z uwagi jak słusznie podejrzewacie identyczne wymiary, głębie kolorów oraz ilości pikseli na cal (ppi). Sprawę jakości samego wyświetlacza a także ich różne technologie wykonania odsuwamy na dalszy plan.

Sama ergonomia Lumii 800 stawia wysoko poprzeczkę. Telefon trzyma się pewnie dzięki kanciastej budowie i materiału z jakiego jest wykonana. Czy zatem z większą siostrą będzie podobnie?

Zdecydowanie tak, a nawet lepiej. W czasie używania HD7 przekątna ekranu sprawia większą satysfakcję nie tylko ze względu na większy rozmiar zawartości stron internetowych, ale przede wszystkim na łatwość nawigowania oraz edycji i pisania na powiększonej klawiaturze ekranowej.

Filmy, zdjęcia i nawigacja to teraz czysta przyjemność, ale aby nie wpaść w zachwyt należy pamiętać, że taka tafla szkła będzie bardziej narażona na uszkodzenia, a i komfort noszenia nowej Lumii 900 w przedniej kieszeni spodni też do przyjemnych należeć nie będzie. Nie zapominajmy także, że czas czuwania może ulec radykalnej zmianie nawet w przypadku gdy posiada ona baterię o pojemności większej o 20% w stosunku do Lumii 800. Zapewne większość was w tym i ja nie przekreśli szansy lepszych doznań tylko z powodu niewygodnej pary jeansów.

źródło: własne


 • Jurek

  "Ciekawe" wnioski, tyle, że bez sensu.
  Lumia 900 ma bardzo zbliżoną wielkość zewnętrzną jak Lumia 800.
  Na fotce 900 całkiem z prawej a w środku 800.
  http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviews

  • jordan

   Na tym zdjęciu jest N9 bez fizycznego klawisza aparatu :P

 • Rafa

  przecież tu chyba chodzi o ekran

 • Jurek

  Rafa.

  O to właśnie mi chodzi.
  Wielkość ekranu ( przy zbliżonych wymiarach zewnętrznych ) nie ma wpływu na :
  cyt:
  komfort noszenia nowej Lumii 900 w przedniej kieszeni spodni też do przyjemnych należeć nie będzie. ………….Zapewne większość was w tym i ja nie przekreśli szansy lepszych doznań tylko z powodu niewygodnej pary jeansów.

 • rasta312

  zgadzam sie co do znaku wodnego ;/

 • Jurek

  Właśnie dostałem sms o wycofaniu Lumia 900 z testów Orange.
  Czyżby …………………?

 • Konio68

  Ja tez już wczoraj , przesuneli premierę.

 • Ronaldo

  Ja korzystam z HTC HD7 i nie zamieniłbym go na żaden inny. Super telefon, wymiary w niczym nie przeszkadzają a samo korzystanie z telefonu to czysta przyjemność.