LG rezygnuje z Windows Phone przez słabą sprzedaż

|

To już półtora roku mija, kiedy LG nie pokazało żadnego nowego modelu z Windows Phone. Jedyne urządzenia spod szyldu koreańskiej marki działające pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu to: Optimus 7 i Quantum. Oba pochodzą z „1. rzutu”, który miał miejsce w październiku 2010 roku. Słuchawek z 2. generacji nie poznaliśmy i najprawdopodobniej nie poznamy.

LG wchodząc, jako jedna z pierwszych korporacji do świata Windows Phone miała szanse odnieść duży sukces, ale wspomniane wcześniej modele były (bądźmy szczerzy) jednymi z najgorszych. Optimus 7 w zestawieniu do propozycji HTC nie był w stanie w żaden sposób konkurować. A Quantum? Model z fizyczną, pełnowymiarową klawiaturą QWERTY mógł odnieść wielki sukces dzięki niskiej cenie, ale LG postanowiło to urządzenie na starcie okaleczyć. Quantum to jeden z nielicznych modeli, który ma 256MB RAM. Przypomnijmy, że o „Tango” wtedy jeszcze nie słyszano.

Jeszcze nie tak dawno temu można było usłyszeć (dzięki FCC) o testowaniu nowego modelu (z dwoma systemami?). Wcześniej było głośno o modelu Fantasy, który został przechrzczony na Miracle. Obecnie oba projekty ucichły, więc zapewne zostały one anulowane.

Wszystko to przeniosło się na marną sprzedaż urządzeń od LG z Windows Phone. Koreańczycy idąc za ciosem, postanowili skupić się na systemie Google, a „mobilne kafelki” zostawić w spokoju. Oficjalne „tłumaczenie” LG wygląda następująco:

„[..]łączna liczba sprzedanych Windows Phone’ów nie jest znacząca w skali całego rynku[...]„

Skoro sprzedaż słaba to i chęci na tworzenie nowych urządzeń maleją.

Tak, więc na placu boju pozostaje tylko Nokia… HTC i Samsung też zbytnio nie garną się do przedstawienia nowych modeli, ale dobrze wiemy, że „Apollo” ma tę sytuację odmienić. Do tego czasu Finowie mają wolną rękę na rynku smartphone`ów z Windows Phone.

Wracając do LG – szkoda, bo – jak wiadomo – mniejsza konkurencja, mniejsza atrakcyjność i mniejsze chęci w budowaniu nowych urządzeń. Miejmy nadzieję, że LG podobnie jak Samsung i HTC, zdecyduje się na stworzenie mocnego smartphone`a na platformie Windows Phone 8. Czy tak będzie? Czas pokaże :).

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • WPR

  Moim zdaniem LG E900 jest zajebiste mam go juz wiecej niz pol roku i mi sie wogole nie zaciol najgorsza w tym telefonie jest waga ale da sie przyzwyczaic

 • Tomasz

  Jak produkowali gnioty za kosmicze pieniadze to czego się spodziewali ?

 • alebum

  te telefony były/są po prostu brzydkie… nie dziwota, że mało kto je chciał mieć…

 • beh

  e900 jest zajebisty, mam go 1,5 roku i nie ma do czego sie przyczepic.

 • jan jansen

  też mam e900, przez pewien czas miałem go i lumie 800. lumię sprzedałem, moim zdaniem miała (ma?) gorszą funkcjonalność. Brak theteringu, dlna.