Europejska sprzedaż Lumii 900 ruszy 14 maja

|


8 kwietnia rozpoczęła się sprzedaż Lumii 900 na rynku amerykańskim w sieci AT&T. Okazuje się, że popyt na flagowy smartfon jest duży i Nokia nie nadąża z produkcją. Dzisiaj miała odbyć się europejska premiera lecz została przełożona na 14 maja. Jak wiadomo Nokia na rynku USA praktycznie nigdy nie istniała i jeśli wierzyć tym plotkom, to mamy dosyć dziwny obrót sytuacji.

Sama Nokia zaprzecza tym informacjom i twierdzi, że nie zapowiadała europejskiej premiery na dzień 27 kwietnia, tylko ogólnie w drugim kwartale tego roku. Jednak Finowie przyznają, że usterka oprogramowania związana z transmisją danych wcale nie zniechęciła Amerykanów do zakupu Lumii 900 i smartfon bardzo dobrze się sprzedaje, a błąd w firmware został naprawiony kilka dni później.

Co jest najciekawsze? Premiera w polskim Orange miała się odbyć właśnie w tym miesiącu, więc poniekąd data 27 kwietnia pasuje. Lumia 900 miała być także dostępna w kolejnym konkursie „Testuj z Orange”, jednak operator wycofał się z tego pozostawiając do testów tylko HTC One X, tłumacząc się wykrytą usterką w amerykańskiej wersji telefonu.

źródło: własne, v3.co.uk


  • gosc

    takie kręcenie tylko zniechęca ludzi…

  • RaV

    Go go Nokia! Wreszcie coś im sie udało. :P