“Tango” to nie tylko ograniczenia!

|

Już wszyscy bardzo dobrze wiemy, że najnowsza aktualizacja dla systemu Windows Phone, która w praktyce tylko wprowadza telefony o gorszych podzespołach, nie otrzymała żadnej nazwy, ale już wszyscy przyjęli, że to “Tango”, więc tak zapewne pozostanie. Tak samo wszyscy powinni wiedzieć, że jak na większą aktualizację to nie wprowadza ona zbytnio dużo zmian. Ba… Nowe modele z tym systemem zostaną wręcz ograniczone względem “Mango”, o czym pisaliśmy już w jednym z poprzednich newsów.

Jednak, co z obecnymi urządzeniami? Oczywiście żadnych ograniczeń, które zostały nałożone na telefony z 256MB pamięcią RAM nie będą dotyczyły także np.: Lumii 800. Co to jednak za aktualizacja, która należy do tych poważniejszych i nie wprowadza praktycznie nic nowego? Oczywiście można wspomnieć o zarządzaniu kontaktami na karcie SIM, czy też lepsze zarządzanie wiadomościami multimedialnymi, ale to bardzo mało i to powinno być od początku. Tak, więc Microsoft postanowił dołożyć jeszcze coś – dotychczasowo produkowane telefony po aktualizacji do “Tango” zyskują usprawniony multitasking (wielozadaniowość), która (o ironio) została w pełni wyłączona w modelach z 256MB RAM. Co to za usprawnienie? Cudów się nie należy spodziewać, bo to po prostu możliwość “zamrożenia” do 8 aplikacji (obecnie maksimum to 5). Pozwala nam to na włączenie 3 więcej gier lub programów. Niby nic wielkiego, ale jakby policzyć to często się przydaje  – a to muzyka, a to explorer, a to jakaś gra itd.

Jedno “miniusprawnienie” za nami, teraz coś poważniejszego. Jako, że “Tango” pozwala na obsługę Windows Phone przez urządzenia o małej ilości pamięci RAM to Microsoft się postarał i build 8773 pobiera tylko 122MB RAM. “Mango” do działania potrzebuje o 31MB więcej, czyli 153MB. Oczywiście system na urządzeniach takich jak Nokia Lumia 610 lub ZTE Orbit potrzebuje jeszcze mniej pamięci, która została zaoszczędzona poprzez chociażby wyłączenie wspominanego już multitaskingu.

Czekamy na kolejne aktualizacje od Microsoftu, być może teraz z jakimiś większymi nowinkami? :)

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.