Prototyp Sony Ericssona do kupienia!

|

Sony Ericsson nie zdążył wejść do świata Windows Phone, ale kilka prototypów z tym systemem zdążyli zrobić. Jednak już samo Sony planuje wypuścić niecodzienny tablet z systemem Microsoftu pod koniec bieżącego roku. Niecodzienny ponieważ ma to być tablet-slider, który po rozsunięciu odsłoni pełnowymiarową klawiaturę QWERTY. Czy zobaczymy coś mniejszego, bardziej przyziemnego z systemem Windows Phone „Apollo”? Czas pokaże.

Wróćmy jednak do tematu – jeden z posiadaczy znanego wszystkim zainteresowanym prototypu słuchawki Sony Ericssona postanowił go sprzedać. I tak od niedawna na zagranicznym portalu aukcyjnym Ebay możemy licytować prototyp o nazwie „Julie”. Jest to znany nam bardzo dobrze model z QWERTY, który specyfikacje ma zbliżoną do obecnych telefonów z „mobilnymi okienkami”, czyli: aparat o matrycy 8,1MPx, 3G, wspomniana klawiatura QWERTY, GPS, Bluetooth itd. Nie mamy jednak pewności, czy inne podzespoły – chociażby procesor czy też GPU – pochodzą z telefonów z pierwszej generacji czy już  drugiej. System jaki znajdziemy na tym prototypie to Windows Phone w odsłonie „Mango”.

W momencie pisania artykułu licytacja stoi na 305$, czyli około 1000zł. To przeciętna cena, ale pamiętajmy, że aukcja kończy się dopiero za 2 dni o godzinie 18. Przez ten czas na pewno cena podskoczy i nie będzie zbytnio atrakcyjna w porównaniu do obecnych smartphone`ów z Windows Phone. Jednak to prototyp, a więc urządzenie, które wsparcia nie ma żadnego, ale jest oryginalne – nie ma szans, aby spotkać kogoś z taką słuchawką.

To już drugi prototyp, który można kupić, i który działa pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu. Poprzednim był również jeszcze nie wydany LG Fantasy/Miracle. Właściciel zażądał 400 Euro, a więc sporo więcej niż obecnie wyceniony prototyp Sony Ericssona. A zapewne model korporacji joint-venture jest lepiej wyposażony niż E740 toteż końcowa kwota oscylująca w okolicy 2 tys. zł nie powinna dziwić.

Chętni na zakup? Sama aukcja, jej opis i ilość zdjęć zbytnio nie zachęca do dokonania transakcji, ale ktoś może się z Polski skusi? Zainteresowani mogą obejrzeć aukcję pod tym adresem:

http://www.ebay.com/itm/Sony-Ericsson-Windows-7-Julie-PROTOTYPE-phone-/120870853519?pt=Cell_Phones&hash=item1c2476db8f

 

źródło: ebay.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.