Lumie otrzymają tethering WiFi w przyszłym tygodniu?

|

Ponad tydzień trzeba było czekać, żeby pojawiły się pierwsze informacje na temat aktualizacji dla obecnie produkowanych Lumii (710 i 800), której głównym celem jest wprowadzenie funkcji pozwalającej na udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom za pomocą WiFi. Kiedy pisaliśmy ostatnio o planowanej przez Nokię aktualizacji nikt nie przewidywał żadnej konkretnej daty, mówiło się jedynie o połączeniu omawianej aktualizacji ze zmianą systemu na “Tango”.

Od wczoraj po sieci krążą informacje, które swoją podróż zaczęły we Włoszech, gdzie 3 operatorów po cichutku wyjawiło, że pod koniec miesiąca planowana jest nowa aktualizacja dla Lumii wprowadzająca tethering WiFi. A, że miesiąc kończy się za niecały tydzień to długo czekać nie trzeba, żeby dowiedzieć się, czy ta informacja jest prawdziwa. Będzie to już kolejna większa aktualizacja dla modeli Nokii z systemem Windows Phone. Poprzednie póki, co tylko poprawiały błędy – a to spore kłopoty z baterią, a to poprawa jakości zdjęć i inne. Dopiero spodziewana aktualizacja doda coś nowego, konkretnego, ale to i tak – przypomnijmy – z opóźnieniem. Tethering WiFi nie jest żadną nowością i innowacją fińskiej marki. Samsung, HTC, LG taki dodatek oddali do użytku posiadaczom ich urządzeniem niemalże razem z wyjściem na świat “Mango”, co miało miejsce już ładne kilka miesięcy temu.

Tak, więc jak na przodującą markę na rynku smartphone`ów z Windows Phone to Nokia szczerze mówiąc się wlecze w tej kwestii. Jednak wiadomo, lepiej późno niż wcale… Być może Finowie poza tetheringiem wprowadzą coś innego lub samo udostępnianie internetu w jakiś sposób ulepszą? Nie wiadomo jak, ale pamiętajmy, że tethering WiFi stanowczo wysila baterię – być może Nokia choć trochę w tej kwestii podziała. Poczekamy, zobaczymy… Pamiętajmy, że aktualizacja dotyczy tylko Lumii 710 i 800610 i 900 razem z pojawieniem się na rynku już będą w taką funkcję wyposażone.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.