Lumia 800 i tethering WiFi – już widziany w Chinach

|

Od niedawna na rynek chiński oficjalnie wkroczył Microsoft ze swoim mobilnym systemem Windows Phone. Oczywiście największymi producentami, którzy zaangażowali się w ten system są Nokia i HTC z naciskiem na Finów (którzy już nawet oficjalnie posiadają miano króla „mobilnych” okienek). Od niedawna też coraz więcej słychać o dodaniu funkcji udostępniania połączenia pakietowego innym urządzeniu bezprzewodową drogą WiFi.

I tak oto te dwie sytuacje połączyły się. Do Chin modele Nokii wyfrunęły razem z (niedoszłym) systemem „Tango”, a z poprzednich newsów mogliście się dowiedzieć, że to właśnie z tą aktualizacją najprawdopodobniej fińskie słuchawki z Windows Phone dostaną tethering WiFi. I wszystko się zgadza. Na powyższym zdjęciu Lumii 800 – pochodzącej z Chin – możecie zobaczyć odpowiednią zakładkę z informacją o tetheringu WiFi. Oczywiście musicie wierzyć na słowo – chyba, że ktoś potrafi rozszyfrować chińskie „znaczki”? W takim wypadku bardzo chętnie prosimy o tłumaczenie w komentarzach, ale najprawdopodobniej oznacza to: „Dostęp do internetu”.

Kiedy taka aktualizacja pojawi się w Polsce? Nie wiadomo, światowa „premiera” zapowiedziana jest (nieoficjalnie) na ten tydzień, o czym mogliście się dowiedzieć w ostatnim newsie. A dokładna premiera w Polsce pewnie pojawi się w niedługim czasie po „światowej”. Oczywiście zapewne dużo wcześniej będziecie mogli nieoficjalnie wgrać to oprogramowanie (poza Zune). Także cierpliwości – również dla posiadaczy Lumii 710 :)

źródło: wmpoweruser.com 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • grzesinek

  Słuchajcie, uruchomiłem JoikuSpot na E52, na lapku śmiga net aż miło a Lumia 800 nie wykrywa. Samsung Galaxy S+ też nie znajduje sieci od E52. ???? Podkreślam że na lapku działa bez problemu bo właśnie teraz tak pisze ;) Może ktoś tak próbował? Sieć domowa normalnie działa na Lumii.

 • Piotr

  Bo Joikuspost robi sieć Ad-hoc, a nie wszystkie urządzenia to wykrywają.

  • grzesinek

   Dziękuję za odpowiedź, może nowe oprogramowanie to poprawi. Brakuje jeszcze programiku do ściągania plików z innych urządzeń podłączonych do sieci domowej. Przynajmniej takiego nie znalazłem :/