HTC i Nokia opatentowały nowy design swoich telefonów

|

Design to bardzo ważna rzecz, a szczególnie w przypadku urządzeń telekomunikacyjnych. Wygląd to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, a dopiero później dowiadujemy się o wnętrznościach telefonu. Nokia – jak dobrze wiemy – pod tym względem jest w ścisłej czołówce, a HTC? No cóż… Nie wysilają się, ich telefony to nudne i monotonne (ale z klasą) pudełeczka na podzespoły. Obie marki zapowiedziały zmiany w wyglądzie ich produktów, o czym mogliście się dowiedzieć w tym i w tym newsie. Co z tego wyjdzie? Zobaczmy.

Zacznijmy od tajwańskiej marki. Do urzędu patentowego trafiły informacje o nowym projekcie telefonu już zapomnianego, który sukcesu żadnego nie odniósł, ale z pewnością wyróżniał się na tle innych słuchawek pochodzących z 1. generacji smartphone`ów Windows Phone. Oczywiście mowa o modelu Surround, który swoim głośnikiem Yamahy wysuwanym z boku telefonu zwracał na siebie uwagę. Mimo wszystko, cena i zerowa reklama spowodowała, że Surround to egzotyk, nie tylko w Polsce. Mimo wszystko, HTC nie zapomina o Windows Phone z dodatkowym głośnikiem. Obejrzyjmy nowy projekt:

Wygląda ciekawie, ale w sprawie ocen powinniśmy się wstrzymać do wycieków zdjęć prawdziwego urządzenia. Nie zapominajmy, że HTC jest mocno związany z muzyczną marką Beats i urządzenia z Androidem + słuchawki od Beats sprzedają się całkiem nieźle. Jakość dźwięku jest naprawdę dobra (jak na „zestawowe słuchawki”), szczególnie w przeciwieństwie do tej, która wydobywa się z obecnych modeli HTC z Windows Phone. Tym ta marka poszczycić się nie może. Miejmy nadzieję, że następca Surround (w połączeniu z Beats?) zrobi furorę na rynku urządzeń z mobilnym systemem Microsoftu.

Przejdźmy teraz do Nokii. Tutaj nie ma mowy o jednym modelu, a o całej serii (zapewne podobnie jak w przypadku designu Lumii 800 i 900). Co do wyglądu modeli sygnowanych znakiem fińskiej marki nie możemy mieć zastrzeżeń, ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Tak, więc przejdźmy do tego, co Nokia nowego szykuje:

Zbyt dużo taki szkic nie mówi, ale można zauważyć podobieństwo tyłu obudowy (dół) do tego pochodzącego z Lumii 710. Reszta nie ma żadnego związku z obecnym designem fińskiej marki. Jednak do dyspozycji mamy jeszcze grafiki, które przypominają wyglądem powyższy szkic:

To, co od razu rzuca się w oczy to małe klawisze umieszczone w jednej, wyróżniającej się belce tuż pod wyświetlaczem. Może to w pewnym stopniu utrudniać korzystanie z telefonu, o ile te przyciski będą dotykowe. Sam pomysł na taką belkę już powinniśmy znać, chociażby z Xperii S, gdzie również klawisze umieszczono w jednym poziomie na osobnym kawałku materiału pod wyświetlaczem. Nokie na powyższych grafikach wyglądają dobrze, ale nie jest to już tak przodujący design, co w przypadku Lumii 800.

Powyższe urządzenia fińskiej marki zostały powycinanie z filmiku, który możecie obejrzeć poniżej:

Jak oceniacie nowe wdrożenia obu marek? Czy HTC się zregeneruje, czy dalej Nokia będzie liderem pod względem designu?

 

źródło: wmpoweruser.com, wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Rafał Sadkowski

  Takie sobie…. myślę, że Nokia chce trochę ugrać na rynku patentowym i uniemożliwić wypuszczania podobnych produktów do ich…

 • Kamil

  Mnie tam się podobają design noki jak dla mnie zachęcający chyba nawet podobają mi się bardziej niż moja lumia 800 ;))

 • WujoFefer

  Lumia 800 ma genialny wygląd, niestety nie można tego powiedzieć o Lumii 900 która wygląda na stworzona trochę na siłę. Za to ta tutaj jakby miała 3.7 lub 4 calowy ekran, wp8 i topowa specyfikacje to byłaby idealna. :)
  ps. Nokia powinna popracować nad dłuższym czasem działania na baterii.

 • ttt

  Najważniejsze, żeby miały mocny procesor, dużo pamięci, ponad 4" OLEDowy ekran, pojemną baterię i solidną obudowę.

  • Gość

   … i prysznic…

 • (po)ruta

  Nokia powinna przypominać wyglądem Lumie serii 800 i 900, mieć uszczelnioną przed kurzem i wilgocią obudowę z anodowanego aluminium, poliwęglanu, lub tytanu, pojemną, wymienną baterię, duuużo pamięci wewnętrznej i dodatkowo slot na karty microSD, oraz nie większy niż 4 calowy wyświetlacz i doskonały odtwarzacz MP3 !
  Srajfon ma ten sam wygląd od jakiegoś tam modelu i prawie wszyscy się nim zachwycają, więc Nokia też może nic nie zmieniać w wyglądzie z serii Lumia 800, gdyż jest bajeczna !!!