Skype w wersji beta już w Marketplace

|

W końcu na nasz system Windows Phone została wydana aplikacja Skype. Jak na razie aplikacja ma status jako aplikacja testowa, a stabilna wersja komunikatora ma pojawić się w kwietniu tego roku.

Skype w wersji beta pozwala na na nawiązywanie połączeń audio jak i wideo ze swoimi znajomymi z wykorzystaniem WiFi, 4G i 3G, oraz pozwala na nawiązywanie połączeń z telefonami stacjonarnymi jak i komórkowymi.

Microsoft postanowił, aby aplikacja Skype działała na prawie każdym urządzeniu z Windows Phone Mango. Umożliwia nawet na połączenia wideo dla telefonów, które fizycznie nie posiadają drugiej kamery, wtedy urządzenie korzysta z aparatu wideo. Jednak jest to trochę nie komfortowe, ponieważ albo my widzimy rozmówcę, albo on nas, chyba, że będzie stało przed nami lustro. Aplikacja jest jak na razie tylko w języku angielskim, lecz zapewne zmieni się to już niebawem w kwietniu, kiedy ujrzymy stabilną wersje tego programu. Być może w kwietniu wraz z aplikacją Skype zostanie wydana aktualizacja Windows Phone do Tango, które ma być zintegrowane ze Skype.

Aplikacje pobieramy prosto z Marketplace. źródło: blogs.skype.com

 • Patrycja

  Mam lumie 710. Nie moge znaleźć Skype beta w Marketplace, po prostu go tam nie ma…

  • Wodnik_Szuwarek

   Pobierz przez link na dole newsa.

 • Paweł

  Ładny ten program :) tylko długo się włącza
  angielski to akurat dla mnie nie problem, bo cały telefon zmieniłem na angielski; miałem polski domyślnie :P Szkoda tylko, że nie można przypinać kontaktów na ekran startowy.