Nokia Lumia 710 ma problemy z kończeniem rozmów telefonicznych!

|

Ledwo, co Nokia zdążyła (teoretycznie) naprawić problemy z Lumią 800 to przyszła kolej na kłopoty z „gorszym” modelem fińskiego producenta z Windows PhoneLumią 710. Mimo, że problemy z baterią w Lumii 800 zostały tylko teoretycznie rozwiązane to i tak użytkownicy na naszym forum skarżą się, że ostatnia aktualizacja nic nie dała i dalej nie można w pełni naładować topowego modelu Nokii w Europie.

Przejdźmy jednak do Lumii 710. Kłopoty z tym modelem są związane z przerywaniem połączeń głosowych za pomocą przycisku „Zakończ”. Po kliknięciu, telefon po prostu nie rozłącza się. Producent potwierdził istnienie tego błędu i zapowiedział wydanie (jak najszybciej) łatki do oprogramowanie, które będzie można zaktualizować poprzez Zune. Dokładna data wprowadzenia do obrotu poprawki nie została jeszcze podana. Nokia dodatkowo zapewnia, że problem ten leży w kwestii wyświetlania odpowiedniego obrazu na wyświetlaczu. Telefon faktycznie rozłącza się, ale nie jest to poprawnie przedstawiane poprzez oprogramowanie. Niektórzy użytkownicy bojąc się o wysokie rachunki po prostu wyłączali i włączali swojego smartphone`a. To jednak nie jest wygodne rozwiązanie i trzeba czekać na wydanie aktualizacji.

Widać, że Nokia dba o swoich klientów w kwestii Windows Phone. Szybka reakcja na problem z baterią w Lumii 800, jeszcze szybsza w związku z Lumią 710 – to bardzo dobrze, że producent nie jest obojętny w związku z wadami swoich modeli. Jednak takie (z pozoru) błahe problemy nie powinny się pojawiać. Nokia z pomocą Windows Phone ma się odbić od dna, a takie wady oprogramowania nie zachęcają do zakupu. Z całą pewnością nie są to specjalnie stwarzane problemy przez Nokię, a były takie głosy na przeróżnych forach i portalach. Miejmy nadzieję, że Lumia 900 zostanie już pozbawiona wszelkich niedoskonałości (przynajmniej w kwestii oprogramowania) i na rynku europejskim pojawi się bez żadnych negatywnych dolegliwości.

Może się jakiś użytkownik omawianego modelu wypowiedzieć w tej kwestii?

 

źródło: softpedia.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Szymon

  No cóż, zdarza się nawet najlepszym, dobrze że nad tym pracują.

 • Patryk

  w 800 nieraz występuję podobny problem!
  Nieraz gdy się rozłączam, połącznei zostaje przerwane ale wyświetlacz sugeruje, że połącznie trwa i leci czas… zdarzyło mi się też podobna sytuacja podczas gdy numer na który dzwoniłem odrzucił połączenie, nokia pokazywała jakby połączenie zostało nawiązane…

  Do tego, próby ponownego rozłączenia nic nie dają, telefon poprostu nadal wyświetla że połączenie trwa

 • Kobian

  Ale te wasze wypowiedzi są "sponsorowane" ! Przecież te problemy z nadal nienaprawioną baterią czy nie kończenie rozmów telefonicznych to są problemy POWAŻNEGO KALIBRU ! One PODWAŻAJĄ profesjonalność firmy Nokia NA CAŁEGO ! A wy przechodzicie nad tym do porządku dziennego …

 • Haris

  Ja mam problem an HTC Trophy, ale to się zdarza tylko przy niskich tempereaturach na dworze.

 • Oskarb35

  Popieram Kobiana. Mimo, że jestem fanem tej firmy i od wielu lat używam tylko ich sprzętu to wypuszczanie TAKIEGO modelu, od którego tyle sie oczekuje z tak dużymi błędami to SKANDAL! I ludzie nie piszcie, że Nokia dba o klientów, bo gdyby dbała to nie pozwoliła by sobie na wypuszczenie kilku milionów bubli!!! Co to w ogóle jest – restart aparatu po skończonej rozmowie!?!! Kpina!

  • Łukasz Pająk

   Wielu lat powiadasz? :)

 • zakrzes

  Zbiera się na wymioty gdy czytam o Nokiach na tym portalu =/ .. Pewnie producent podarował 1 szt. :-P…ale nie o to chodzi. Na moim HTC. Radar są identyczne problemy z kończeniem rozmowy. Zdarza się to zwykle gdy bardzo mi się spieszy ,albo np.robie notatki w trakcie rozmowy…innymi słowy system jest zajęty nie tylko polaczeniem telefonicznym. Niby rozmowa się zakończyła,rozmów a się rozłączył,ale licznik leci dalej i praktycznie nic nie mozna zrobić. Trzeba cierpliwie czekać,i po 30sek. Czasem po minucie system "wstaje" i zaczyna normalnie reagować. Wydaje mi się ze błąd się raczej w systemie niż hardware,co potwierdzają sygnały or userow innych telefonów. U mnie zdarza sie 1/50 rozmów,widocznie w Nokiach poprostu częściej.

  • Łukasz Pająk

   Czy gdyby Nokia podarowała nam jakiś telefon to byśmy pisali takie rzeczy?

   Co do innych telefonów. Po opublikowaniu takiego newsa przez zagraniczne portale dopiero wtedy użytkownicy pozostałych słuchawek zaczęli się skarżyć.

   • Patryk

    Chciałem napisać wcześniej, ale zwyczajnie nie miałem czasu i mi się nie chciało :)

 • Jarecki126

  Mam dokładnie taki sam problem z LG E900. Różnica polega na tym, że rozmowa jest rozłączana różnym czasie, po minucie, czasami po 5, innym razem może trwać godzinę. Po przerwaniu połączenia, dalszy przebieg wygląda identycznie jak w Nokiach. Dzieje sie to bardzo,bardzo często !

 • Łukasz

  Mam 710 od premiery w Polsce i takiego problemu nie zauważyłem. Jedyne do czego mogę się przyczepić, że po zakończeniu rozmowy ekran się nie rozjaśnia i nie mam jak dotknąć przycisku zakończ połączenie, muszę go dopiero odblokowywać :) ale… kto pamięta początki Androida wie, że też bywało ciężko :))

 • misiek

  u mnie to samo i jak na razie nie nażkam