Nokia Lumia 710 ma problemy z kończeniem rozmów telefonicznych!

|

Ledwo, co Nokia zdążyła (teoretycznie) naprawić problemy z Lumią 800 to przyszła kolej na kłopoty z “gorszym” modelem fińskiego producenta z Windows PhoneLumią 710. Mimo, że problemy z baterią w Lumii 800 zostały tylko teoretycznie rozwiązane to i tak użytkownicy na naszym forum skarżą się, że ostatnia aktualizacja nic nie dała i dalej nie można w pełni naładować topowego modelu Nokii w Europie.

Przejdźmy jednak do Lumii 710. Kłopoty z tym modelem są związane z przerywaniem połączeń głosowych za pomocą przycisku “Zakończ”. Po kliknięciu, telefon po prostu nie rozłącza się. Producent potwierdził istnienie tego błędu i zapowiedział wydanie (jak najszybciej) łatki do oprogramowanie, które będzie można zaktualizować poprzez Zune. Dokładna data wprowadzenia do obrotu poprawki nie została jeszcze podana. Nokia dodatkowo zapewnia, że problem ten leży w kwestii wyświetlania odpowiedniego obrazu na wyświetlaczu. Telefon faktycznie rozłącza się, ale nie jest to poprawnie przedstawiane poprzez oprogramowanie. Niektórzy użytkownicy bojąc się o wysokie rachunki po prostu wyłączali i włączali swojego smartphone`a. To jednak nie jest wygodne rozwiązanie i trzeba czekać na wydanie aktualizacji.

Widać, że Nokia dba o swoich klientów w kwestii Windows Phone. Szybka reakcja na problem z baterią w Lumii 800, jeszcze szybsza w związku z Lumią 710 – to bardzo dobrze, że producent nie jest obojętny w związku z wadami swoich modeli. Jednak takie (z pozoru) błahe problemy nie powinny się pojawiać. Nokia z pomocą Windows Phone ma się odbić od dna, a takie wady oprogramowania nie zachęcają do zakupu. Z całą pewnością nie są to specjalnie stwarzane problemy przez Nokię, a były takie głosy na przeróżnych forach i portalach. Miejmy nadzieję, że Lumia 900 zostanie już pozbawiona wszelkich niedoskonałości (przynajmniej w kwestii oprogramowania) i na rynku europejskim pojawi się bez żadnych negatywnych dolegliwości.

Może się jakiś użytkownik omawianego modelu wypowiedzieć w tej kwestii?

 

źródło: softpedia.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.