Europejska wersja Lumii 900 pokazana!

|

Nokię Lumię 900 znamy już bardzo dobrze od targów CES w Las Vegas, które odbyły się już jakiś czas temu. Ta Nokia została nawet wybrana najlepszym telefonem wspomnianych targów. Jednak Nokia umówiła się z amerykańską siecią AT&T, że ta będzie miała wyłączność na ten model przez 45dni. Czas ten się skończył i do gry wchodzi nieco odmieniona Lumia 900 przeznaczona na europejski rynek telekomunikacyjny.

W międzyczasie pojawiało się wiele plotek, wedle których najciekawsze było to, że w zamian za moduł LTE, w który wyposażona jest Lumia 900, europejska wersja dostanie aparat o matrycy 12MPx. Jednak plotki o Lumii 910 (taki miała mieć numer europejska 900`tka) rozwiał jeden z pracowników Nokii. Po tym wydarzeniu powoli zapominano o odmienionej high-end`owej Lumii, aż do dzisiaj.

Targi Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie do świata Windows Phone wprowadzają wspomnianą odmienioną Lumię 900. Chociaż odmieniona to być może za dużo powiedziane, ale jednak różnią się te dwa telefony pod jednym aspektem. Ta różnica sprowadza się do modułu LTE, który został zastąpiony czymś, co bardziej się przyda w Europie: modułem DS-HSPA. Poza tym, to dalej ta sama Lumia 900, którą znamy już od targów CES. Szczegółową specyfikacje zawiera poniższa grafika (warto powiększyć w celu łatwiejszego czytania):

Nokia wyceniła europejską Lumię 900 na ~2 000zł (480 Euro) – to mniej niż cena Lumii 800 z polskiej dystrybucji, więc raczej małe są szanse, że za tyle uda nam się kupić 900`tkę (przynajmniej z oficjalnej dystrybucji Nokii).

Czy dalej Lumia 900 robi na Was niesamowite wrażenie tak, jak to miało miejsce razem z pierwszą prezentacją tego modelu w Las Vegas? Czy być może to Lumia 610 była bardziej wyczekiwanym przez wielu smartpone`m?

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Tomek

  Lumia 900 ma prawie takie same parametry jak Lumia 800 tylko większy wyświetlacz i kamera na przodzie słuchawki. Uff odetchnełem ponieważ tydzień temu kupiłem Lumie 800 :)

  • ttt

   Lumia 800 ma żałośnie malutki wyświetlaczyk. Współczujębłędnej decyzji. Trzeba było kupić HTC Titan, który był dostępny już w zeszłym roku. Teraz to już lepiej poczekać na HTC HD7 lub Samsung Omnia 8, które zmasakrują nawet Lumie 900.

   • Wodnik_Szuwarek

    To co powiesz o iPhone, który ma jeszcze mniejszy wyświetlacz?
    Titan – 4,7" przy rozdzielczości 800×480 to dopiero błędna decyzja.

    • T11

     O iPhonie powiem: applistyczny badziew.
     Titan jest najlepszym Windows Phone.

   • WujoFefer

    A mi np. bardzo odpowiada rozmiar ekranu Lumii. 3.7 cala to bardzo dobre rozwiązanie. Choć ideałem byłby dla mnie ekran 4 calowy z rozdzielczością 960×540 (czy nawet 720p) z RGB a nie PenTile, w obudowie wielkości obecnej Lumi 800. :)
    Większe telefony jak dla mnie nie mają sensu gdyż stają się nieporęczne, producenci cały czas starają się zrobić jak najcieńsza słuchawkę o jak największym ekranie co jest dla mnie głupotą.
    Ale to już jest moja opinia.

    Jakby Nokia zaprezentowała następcę obecnej 800setki z ekranem jak powyżej, dwoma rdzeniami, pamięcią 32GB i mocnym aparatem z pewnością wymieniłbym obecnego fona. :D

    • T11

     Głupotą jest robienie cienkich sluchawek. Nadal za ideał obudowy uważam swojego starego HTC Universal.
     Jak na obecne czasy to chciałbym AMOLEDa 4-5" 720p z grubością umożliwiającą wsadzenie baterii 3Ah. Fajnie by było jakby miał jeszcze normalną klawiaturę jako klapkę oraz rysik. Może Samsung wypuści odpowiednik Galaxy Note na WP8.

     Nokia z dwoma rdzeniami to będzie najwcześniej za rok. 32GB powinno być dziś przynajmniej opcją jeśli nie standardem, no ale WP8 ma mieć slot microSD więc wbudowane 16GB szybkiej pamieci spokojnie starczy na aplikacje, a multimedia będzie można trzymać na karcie. Natomiast mocny aparat to waży ponad kilogram i ma rozmiary znacznie przekraczające smartphona.

 • saq

  Ma też lepszej jakości wyświetlacz full RGB a nie pentail…

 • miruś

  nareszcie

 • Dudi

  No przecież była już pokazana przy okazji premiery Skype na WP, żeby nie być gołosłownym i że niby "po fakcie to każdy może być sherlockiem" https://plus.google.com/113688440928222968109/pos