Ulepszona Lumia 900 trafi do innych operatorów?

|

Obecnie Nokia Lumia 900 to telefon dostępny tylko i wyłącznie u jednego operatora – AT&T. Jednak w internecie zaczęły krążyć pogłoski mówiące o tym, że wyłączność na najnowszą Lumię amerykański dostawca usług telekomunikacyjnych ma jedynie na 45 dni (od 18 marca). Po tym czasie Lumią 900 mogą zainteresować się inni operatorzy, np.: T-Mobile, Verizon, Sprint. Mało tego – najprawdopodobniej będą oni mogli ulepszyć najlepszy smartphone z targów CES 2012. Ulepszenie to ma polegać na powiększeniu matrycy aparatu z obecnych 8MPx do 12.

Ulepszony model ma trafić do sprzedaży w 3. kwartale 2012 roku. Późno, bardzo późno, szczególnie biorąc pod uwagę ilość urządzeń z Windows Phone, które ma Nokia sprzedać w bieżącym roku (37 milionów). Lumia 900 w Europie na pewno pomogłaby osiągnąć ten wynik, ale przez niecałe 2 kwartały fińska marka nie sprzeda tak dużo… Jakby mogła.

Teraz można zadać pytanie – co z Polską? Czy T-Mobile zdecyduje się na szybkie wprowadzenie Lumii 900 do swojej oferty? Czy może to Plus ze swoją siecią LTE pierwszy rozpowszechni najnowszą Nokię z kafelkami? Możliwości jest wiele – czas pokaże jak się rozwinie europejski i polski rynek oraz – co najważniejsze – jak inni producenci się rozwiną.

Osoby, które jednak nie chcą brać telefonu na umowę mogą powoli zacząć szukać Lumii 900 na różnych portalach aukcyjnych. Sprowadzony telefon z USA będzie bez problemu działał z polskimi kartami SIM. Według mnie nie warto czekać na europejski odpowiednik – robienie większych zdjęć nie jest warte wstrzymywania się na blisko pół roku.

 

źródło: pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • T11

  Nokia robi wszystko, żeby zbankrutować. Ten telefon powinien być w 3 kwartale… 2011 roku. W 3 kwartale 2012 to już będziemy czekać na WP8, który Nokia wyda za 2 lata o ile wcześniej nie zbankrutuje.

 • WujoFefer

  No własnie to ulepszenie może zbiec się z kolejnym wielkim update'em Apollo i oprócz 12 Mpix ulepszona Lumia 900 dorobi sie lepszego proca lub nawet ekranu (720p?).

  • jan jansen, do usług

   zamieniłbym moją Lumię 800 na 900, jeżeli miała by taką rozdziałkę ;) póki co internet 3G mi wystarcza, a ekran 3,7" jest wystarczająco duży :D a tak btw. czemu ludzie robią takie wielkie halo o aparat w telefonie? do tego jest aparat cyfrowy, 8MPx matrycy to jest wystarczająco jak dla mnie, zdjęcia wychodzą super ;P

  • Łukasz Pająk

   Tylko czy wtedy warto będzie to zupełnie nowe urządzenie nazywać Lumia 900?

   • WujoFefer

    Może poprawiony model nazwą Lumia 910?
    Swoją droga ja bym chciał ekran 4 cale. 3.7 to troszkę za mało choć i tak znacznie lepszy jest niż wcześniejszy 3,2 który miałem. :P
    Po za tym obudowa obecnej Lumi 800 chyba by pomieściła taki, wystarczyłoby zmniejszyć krawędzie po bokach.

    • Łukasz Pająk

     Lumia 900 ma wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala.

   • ….

    Nokia Ace ;)

 • emdzin

  A ja chciałbym Nokie ze slotem kart microSD !!! Dlaczego tego nie ma ??? 16 GB to dla mnie stanowczo za mało :((

  • Łukasz Pająk

   Wymaganie MS – brak rozszerzalnej pamięci.

   • jan

    Samsung Focus ma gniazdo na karty SD.

    • T11

     Pamięć microSD w WP7 nie jest rozszeżeniem tylko zamiennikiem. Po zmianie karty trzeba zrestartowaćtelefon do ustawień fabrycznych i sformatować kartę. W ten sposób traci się bezpowrotnie dane ze starej karty. Ja tak rozszeżyłem HTC HD7 do 32GB.

 • Kobian

  Im więcej czytam o WP7 (od strony programistycznej) tym bardziej dziwię się jaki to "gniot" :). Zaczynam rozumieć narzekania deweloperów na ten system … Nic w nim nie można zrobić – normalnie. Nie dziwota, że aplikacje użytkowe są takie "marne" …

  • ….

   bo Ty pewnie jesteś z tej wylęgarni ANDRO i użytkowników

  • T11

   LOL! To napisz mi w C# oprogramowanie na androida lub iosa.