Samsung SGH-i667 pomyślnie przeszedł certyfikację Bluetooth

|

Na oficjalnej stronie Bluetooth znajdziemy nowy, nieznany jeszcze model Samsunga kryjącego się pod oznaczeniem SGH-i667. Urządzenie to pomyślnie przeszło wszelakie testy związane z modułem Bluetooth, a bardziej dokładne dane znajdziemy tutaj: www.bluetooth.org/tpg/QLI_viewQDL.cfm?qid=18938

Strona ameblo.jp do tego urządzenia przypisała jeszcze moduł LTE. Zbierając te wszystkie informacje możemy dojść do wniosku, że model jest nam po części znany. Chodzi oczywiście o nowy model Samsunga, który kryje się pod nazwą Mendel (zamiennie z Mandel zależnie od źródła). Smartphone ten ma zostać wprowadzony w pierwszej połowie 2012 roku, więc rozbieżność jeżeli chodzi o datę premiery jest duża. Być może zobaczymy go już za tydzień na targach CES lub w lutym podczas wystawy MWC, ale to nic pewnego. Gdyby Samsung zdecydował się pokazać swój model z LTE na tych bliższych czasowo targach, rynek smartphone`ów stałby się ciekawszy? Czemu? Ano temu, że koreańska marka weszła do boju o najlepszy smartphone z Windows Phone 7 razem ze swoją konkurencją, czyli Nokią i HTC. Wydanie telefonu w późniejszym terminie wiąże się jednak z pewnymi stratami na rzecz konkurencji.

Mimo wszystko, o Samsungu Mandel wiemy najmniej spośród trójki nowych telefonów z WP7 i LTE. Lumia 900 jest praktycznie znana z każdej strony, o HTC Radiant też już wszystko można powiedzieć. O Samsungu wiemy tylko tyle, że ma mieć większy wyświetlacz niż Focus S, czyli 4.3 cala. Oznacza to, że Lumia 900 będzie najmniejsza. Patrząc na obecne poczynania firm to Samsung może być ciekawym konkurentem dla Nokii – HTC niestety nie wydaje nic nowego, odświeża starsze modele z Windows Phone 7.

Tak, więc czekajmy do 9 stycznia, a powinniśmy wiedzieć już wszystko, przynajmniej o Nokii i HTC, ale miejmy nadzieję, że i Samsung pokaże SGH-i667 i to będzie smartphone z Windows Phone 7.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.