Skype niedługo dostępny dla Windows Phone

|

Niedawno pisaliśmy o sposobie korzystania z protokołu GG a już okazuje się, że oferta komunikatorów zostanie jeszcze powiększona. W fazie beta testów jest przecież Parlingo a do walki ma włączyć się jeden z największych graczy na tym polu czyli Skype.

Jak wiadomo niedawno Microsoft kupił Skype za niemała kwotę 12,5 miliarda $, co tym bardziej stawia pod znakiem zapytania brak tego komunikatora dla systemu WP. Co prawda w tym czasie nie było za dużo odpowiedniego sprzętu, na którym obie marki mogłyby współpracować – mowa tu oczywiście o urządzeniach mobilnych.  Jednak podczas targów CES prezes Skype ds. produktów Rick Osterloh  udzielił wywiadu w jakim stwierdza, że współpraca jest cały czas podtrzymywana i rozwijana.

Dla fanów tego komunikatora pozostaje jednak najważniejsze pytanie: Kiedy komunikator będzie dostępny na Windows Phone? Podczas wywiadu Rick Osterloh nie chciał zdradzić konkretnej daty, a powiedział jedynie, że będzie to „wkrótce”. Dodał również, że wersja komunikatora na WP już działa. Skype będzie dostępny również na pozostałe platformy Microsoftu takie jak Xbox 360, no i oczywiście będący w fazie testów Windows 8.

Taka wypowiedź faktycznie sugeruje szybkie pojawienie się Skype dla Windows Phone.

Podczas targów CES 2012 Microsoft nie zapomniał pochwalić się osiagnieciami jakie ma zakupiona przez niego firma. I tak dowiadujemy się, że na chwile obecną Skype posiada:

    • 200 milionów użytkowników
    • użytkownicy ci rozmawiali przez telefon za pośrednictwem Skype 300 miliardów minut w 2011 roku
    • obecnie liczba minut wzrosła do ponad miliadra dziennie
    •  usługa Skype-to-Skype wyniosła prawie 25 procent ogólnej liczby międzynarodowych impulsów telefonicznych wykonanych w 2011 roku.

Firma przedstawiła bardzo ciekawie  zestawienie jak z komunikatora Skype korzystają uzytkownicy:

 Liczby te faktycznie robią wrażenie i świadczą o zainteresowaniu uzytkowników komunikatorem. Biorąc pod uwage powyższe wydaje się, że obecność Skype na różnych platformach jest raczej przesądzona.

Dla chętnych wywiad w całości (wersja bez polskiego lektora)

źródło:  neowin.net