Przeglądarka Chrome w markecie? Omijajcie ją szerokim łukiem!

|

Pracownicy Microsoftu odpowiedzialni za dodawanie nowych aplikacji do marketu znowu się nie popisali. Tym razem w markecie możemy znaleźć (teoretycznie) przeglądarkę produkcji Google, czyli Chrome. Fajnie, nowa konkurencja dla IE9. Do tego super lekka ta aplikacja. Waży bowiem mniej niż 1MB. To naprawdę mało, jak na przeglądarkę stron internetowych.

Deweloper, czyli „Manikandan S” tak oto opisuje swoją aplikację w markecie:

„Keep Chrome Browser handy on your device, especially for those unavoidable times you are on a slow crowded network, away from Wi-Fi. This app is same as a google chrome web browser. It has most stylish search button. Facebook, Google, Yahoo! -with Chrome Browser, all your favorite sites work great on your windows phone.”

Brzmi zachęcająco. Cena aplikacji? Bagatela ~7,50zł (₤1.49). Co tak naprawdę dostajemy za tę cenę? Bez zbędnego gadania – skrót uruchamiający wyszukiwarkę Google poprzez Internet Explorer 9. Ładny kant, prawda? Tak, więc nawet nie próbujcie tego pobierać jeżeli nie szkoda Wam pieniędzy. Autor jeszcze ciekawie oznaczył tę aplikacje w wersji 2.0. Ciekawe, czym się różni od poprzedniej…?

Miejmy nadzieję, że Microsoft szybko zareaguje, bo szybciej niż w przypadku fałszywej aplikacji „Spotify” już się nie da. Przy kupowaniu każdej aplikacji warto przeczytać recenzje innych użytkowników – w tym wypadku od razu zniechęcilibyśmy się do pobierania „Chrome”:

źródło: własne


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • ttt

  Skandal!
  Ktoś kto to to ściągnie może nie zauważyć, że tak naprawde otwiera się IE a nie badziewny chrom i może sobie pomyśleć, że chrom jest rónie dobry jak i IE i jeszcze przyjdzie mu do głowy zainstalowanie tego badziewia na komputerze.

  • Łukasz Pająk

   Nie przesadzaj. Chrome jest bardzo dobrą przeglądarką.

  • mathek

   buahahaha, rozwaliłeś mnie… nawet idiota zauważy, że to nie chrome… a jeśli chodzi o PC to chrome jest obecnie o niebo lepszy od IE, który oby jak najszybciej podzielił los netscape'a – bo że podzieli, to pewne.

   • Marek

    a wiesz ze obecny firefox to dawny netscape i gdyby nie netscape to dla IE nie bylo by zadnej liczacej sie konkurencji w poczatkach przegladarek ? czy tylko pędzisz z jęzorem lizac wszystko co od google i pluc na wszystko od MS bo taka moda ? ;)

 • aaac

  Chrome jest dobry, ale ostatnio zrobił się ociężały i zamula a teraz IE odwrotnie. Wszystko zależy od wersji – możemy tak sobie skakać z jednej na drugą i odwrotnie :D