LG E740 dostał certyfikat Bluetooth – co to za model?

|

Na oficjalnej stronie Bluetooth Special Interest Group pojawił się nowy model telefonu komórkowego od LG. Jego nazwa kodowa to E740. Nie wiadomo, co to dokładnie za model, ale jak zajrzymy do kodu źródłowego strony to znajdziemy tam jedną bardzo ważną rzecz. Mianowicie przeglądarka tego telefonu to Internet Explorer 9. To oznacza tylko Windows Phone. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Samsunga SGH-i667 i odkrycia, że to Mendel (długo wyczekiwany smartphone z LTE z Korei). 

Wróćmy jednak do LG. W tym wypadku nie mamy 100% pewności, ale wiele wskazuje na to, że E740 to już nieco zapomniany model Fantasy, którego się nie doczekaliśmy na targach CES. Być może zobaczymy go już niedługo w Barcelonie na targach MWC 2012? Czas pokaże. To byłby kolejny już model, który ma powiększyć rodzinę urządzeń z Windows Phone. Fantasy powinien dołączyć razem ze wspomnianym Samsungiem Mendel oraz Lumią 910 (odpowiednik Lumii 900 na europejski rynek). Wszystko to jednak tylko domysły.

Pamiętajcie, że nazwa “Fantasy” nie oznacza, że będzie to telefon konkurujący z wyżej wymienionymi modelami Samsunga i Nokii (typowe high-endy). Jest to mid-end, czyli średnia półka. Oczywiście tak będzie, jeżeli wszystkie plotki się potwierdzą i specyfikacja słuchawki LG będzie wyglądać następująco:

  • procesor drugiej generacji taktowany częstotliwością 1GHz (patrz: HTC Radar);
  • wbudowana pamięć: 8GB;
  • przednia kamera: 1.3MPx, tylna najprawdopodobniej 5MPx;
  • bardzo lekka konstrukcja.

Bardzo przeciętnie (szczególnie pamięć). Jednak dodajmy, że wszystko ma być ukazywane na wyświetlaczu o przekątnej 4 cali (WVGA oczywiście, 800x480px), który ma zostać wykonany w technologii IPS. W przypadku LG będzie to zapewne wyświetlacz Nova. Można go już spotkać w urządzeniach z Androidem, np.: LG Black (P970). Charakteryzuje się bardzo dużą jasnością, ale do Retiny mu bardzo daleko.

LG kompletnie sobie nie radzi z robieniem telefonów z systemem Windows Phone. Czy Fantasy odmieni tę złą passę? Miejmy nadzieję. Nie chcemy przecież, żeby monopol sobie wyrobiła jedna marka, np.: Nokia (ewentualnie HTC). Wtedy na pewno system sporo straci. Wątpię, żeby samej Nokii (lub HTC) z mobilnym systemem Microsoftu udało się powtórzyć sukces iPhone`a z iOS. Jednak nie ma nad czym, gdybać. Trzeba czekać, może LG w końcu pójdzie po rozum do głowy. Pójdzie? :)

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.