Google dodaje nowe funkcje użytkownikom WP7.5 i poprawia obecne

|

Tych nowych funkcji zbyt wiele nie ma, ale widać, że Google liczy się ze swoim wielkim konkurentem, jakim jest Microsoft. Wczoraj o 21:13 na swoim profilu Google+, marka poinformowała o wprowadzeniu nowych dodatków dla systemu Windows Phone w wersji co najmniej “Mango”. Są nimi:

  • obsługa do 25 kont kalendarzy Google Calendar i udostępnianie ich danych do aplikacji kalendarza w systemie Windows Phone,
  • umożliwienie wybrania konta mailowego w przypadku posiadania kilku w GMail,
  • ulepszona wyszukiwarka korespondencji mailowej zapisanej na telefonie i naprawienie błędów z synchronizacją.

Aby skorzystać z nowych dodatków od Google wystarczy wejść na swoim telefonie (z “Mango”) na stronę: m.google.com/sync i wybrać interesujące nas opcje po czym kliknąć “Save”.  Od razu należy wspomnieć, że polska wersja językowa nie jest obsługiwana i od razu należy zmienić język na angielski. Poza tym, trzeba mieć wybrane w ustawieniach przeglądarki wersję mobilną stron internetowych. W każdym innym wypadku nie dostaniemy się do interesujących nas ustawień.

Trochę im to zajęło, ale liczą się chęci i cieszmy się, że w ogóle doczekaliśmy się takich zmian.

źródło: własne, plus.google.com

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.