Galeria zdjęć słuchawki Sony Ericssona z kafelkami na pokładzie

|

17 stycznia pisaliśmy o zdjęciach tajemniczego Sony Ericssona z Windows Phone, które wyciekły do internetu. Mieliśmy wtedy podejrzenie, że to model z QWERTY, mało tego – istniała szansa, że to ten sam telefon, co marka chciała wprowadzić ponad rok temu razem z pozostałymi urządzeniami innych marek z Windows Phone 7 z pierwszej serii. Dzisiaj możemy z całą pewnością powiedzieć, że to inny telefon, ale i tak z pełnowymiarową, fizyczną klawiaturą w układzie QWERTY.

Telefon prezentuje się dobrze. Nieco dziwacznie jednak wygląda klawiatura – nie została wykorzystana cała powierzchnia, a same klawisze są płaskie. Można to było lepiej rozwiązać. Chyba, że Sony chce nawiązać do wirtualnej klawiatury Windows Phone, gdzie także mamy po bokach zostawione niewykorzystane miejsce. Ogólny design jest nieco odmienny w stosunku do tego, co na początku szykował Sony Ericsson – obecnie zbliżony jest do modeli Xperia z Androidem (szczególnie tył).

Obawiam się, że jakość wykonania tego telefonu może pozostawiać wiele do życzenia. Możliwe jednak, że o ile telefon zostanie wprowadzony do sprzedaży, to Sony zdecyduje się na zastosowanie lepszych materiałów, które zostaną dobrze spasowane.

Smartphone, co ciekawe, działa pod kontrolą starszej wersji mobilnego systemu Microsoftu – NoDo:

Czemu tak? Niestety, ciężko odpowiedzieć. Być może sam prototyp został stworzony przed 27 października, kiedy to udostępniono oficjalnie Mango? Producenci jednak nowe oprogramowanie dostają dużo wcześniej niż „zwykli” użytkownicy. Może to oznaczać, że prototyp swój wiek już ma (lub użytkownik wgrał starsze oprogramowanie).

Kiedy ten telefon ujrzy światło dzienne? Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy Sony Ericsson w ogóle zdecydował się na samą ideę Windows Phone. Marka z początku niechętnie podchodziła do tego systemu, ale kto wie… Może się przekonali? Miejmy nadzieję. Jeżeli tak jest to pierwszą okazją na pokazanie tego smartphone`a są targi MWC, które odbędą się 28 lutego. Czekajmy cierpliwie :).

 

źródło: nokiaWP.net


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • djtonka

  A już myślałem że moja E7 to ostatnia Nokia z pełna qwerty a może i zrobią na windowsie teraz :)

  • ….

   tylko że Nokia E7 jest o niebo lepsza od tego czegoś

   • Łukasz Pająk

    Widzę, że mamy testera prototypu SE :)

    • ….

     nie trzeba być testerem tego prototypu z góry wiadomo że będzie to kicha
     szacunek tylko do windows phone a tel będzie totalną porażką ;)
     POZDRO :)

     • Saq

      @…. Nie trzeba czytać Twoich komentarzy z góry wiadomo że jesteś idiotą.
      Co do telefonu to bardzo dobrze, że nie wykorzystano całej dostępnej powierzchni na klawisze.. są wtedy zbyt rozstrzelone i ciężko sięgnąć wszystkich kciukami nie przekładając telefonu w dłoni np: jak mam problem w LG Quantum. Tu widocznie ktoś pomyślał o ergonomii używania i przetestował klawiaturę, a nie tylko suchy projekt na papierze. I w czym problem, że klawisze są płaskie? Skoro są dobrze wyczuwalne pod opuszkami palców i zapewne skok też jest wyczuwalny.

     • ….

      a czemu ty obrażasz ludzi ?

 • djtonka

  Chodzi mi o samą ideę z pełną klawiaturą na WP

  • ….

   każdy ma swoje zdanie na temat tel to nie oznacza żeby zaraz kogoś obrażać POZDRO

  • ….

   sorki przez pomyłkę do Ciebie napisałem

 • BSN

  mi osobiście ten SE nie podoba się wogóle

 • hakerline

  A ja znowu myślę, że jak telefon wyjdzie to będzie porażką dla SE nie ze względu na wykonanie, lecz ze względu na WP. W tym systemie nie ma nic ciekawego!

  • Łukasz Pająk

   Teraz pochwal się, jaki telefon miałeś?

   I co ciekawego mają inne systemy?