Bloomberg: Nokia sprzedała ~1.3 milion Lumii w zeszłym roku

|

Według analityków z banku inwestycyjnego Morgan Stanley, Nokia w bieżącym roku sprzeda, aż 37 milionów urządzeń z Windows Phone na pokładzie. To byłby ogromny skok w stosunku do minionego, 2011 roku, w którym według ankiety zleconej analitykom przez agencję prasową Bloomberg stwierdzono, że fińska marka sprzedała średnio nieco ponad 1 milion telefonów serii Lumia (710 i 800).

Analityków biorących udział w ankiecie było 22. Ich ocena sprzedaży Lumii wahała się od 800 000 do 2 000 000 sztuk. Średnio wynik wyniósł 1.3 mln sprzedanych razem Nokii Lumia 710 i Lumia 800. Pamiętajcie, że 800`tka na półkach sklepowych pojawiła się w listopadzie, a 710`tka miesiąc później. W Polsce sprzedaż ruszy dopiero w lutym.

Na oficjalne wyniki sprzedaży jeszcze musimy poczekać, bowiem Nokia nie udostępniła do dnia dzisiejszego swojego sprawozdania finansowego.

Do walki o uzyskanie w tym roku wyniku 37 milionów sprzedanych urządzeń z Windows Phone dołączą nowe modele, m.in.: Lumia 900 i Lumia 910. Na pewno też fińska marka zaprezentuje coś z „Tango” i zapewne te modele w głównym stopniu wpłyną na wyniki sprzedaży. Bloomberg zadał też drugie pytanie ankietowanym: „ile modeli Lumia Nokia sprzeda w 1. kwartale bieżącego roku?”, odpowiedź: 3.2 mln urządzeń. To ponad 10x mniej w stosunku do przewidzianej rocznej sprzedaży, więc w kolejnych 3 kwartałach Nokia musiałaby nadrobić stratę z pierwszych 3 miesięcy 2012 roku.

 

źródło: bloomberg.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • echo

  W Q4 sprzedali 600.000 Lumii a (UWAGA!) ok 1.750.000 N9 (który nie był promowany i sprzedawany w bogatych krajach!

  Ktos to jest retardem i dlaczego Elop?

  Więcej: http://bit.ly/xb1UqK

  • Wodnik_Szuwarek

   Lumia w Q4 to bzdura. Sprzedaż zaczęła się w drugiej połowie listopada, czyli trochę więcej niż miesiąc za ubiegły rok. Poza tym oficjalny raport jest i sprzedali w ciągu miesiąca 1 milion sztuk Lumii.
   N9 jest od wakacji i jest promowana przez internet, a to największe medium. Zresztą w 3 miesiące poszło 1,75 miliona sztuk N9, a Lumii w ciągu 1 miesiąca poszło 1 milion.
   I co się lepiej sprzedaje?
   Słaby jesteś z matematyki.