Biała Lumia 800 wkracza na europejski rynek

|


Na serwerze Nokii już są dostępne wersje firmware dedykowane dla białych wariantów kolorystycznych Nokia Lumia 800. Jak widać na razie skierowane dla krajów: Belgia, Francja, Szwajcaria i Portugalia. Za kilka dni oficjalna polska premiera pozostałych już dobrze nam znanych wersji kolorystycznych – czarnej, niebieskiej i różowej.

Trudno powiedzieć kiedy biała Lumia 800 trafi także na nasz rynek, ale biorąc pod uwagę obecny marketing Nokii i Microsoftu, to nie prędko. W Polsce system operacyjny Nokii – Symbian nadal jest popularny i Nokia nie widzi powodu, aby natychmiast u nas rozpoczynać dystrybucję urządzeń z Windows Phone. Stąd też się wzięło kwartalne opóźnienie premiery Lumii w naszym kraju.

Z jednej strony urozmaicanie palety kolorów obudów telefonów jest dobrym posunięciem, ponieważ można trafić w różne gusta poszczególnych grup docelowych. Jednak z drugiej strony wygląda to odpustowo i zupełnie odwrotnie niż na przykład w przypadku HTC, który nadal trzyma się kurczowo swojego monotonnego wizerunku.

Reasumując, Lumia 800 zaczyna powoli przypominać swojego tańszego odpowiednika Lumię 710, która także dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale osobiście mi się to nie podoba tylko z racji tego, że jestem zwolennikiem koloru czarnego ewentualnie szarego.

źródło: własne


  • Patryk

    jak dla mnie, bardzo fajna!

  • 1822

    Zdecydowanie najladniejszy z dostepnych kolorow. Czarne lumie nie wyróżniają sie za bardzo na tle innych telefonow, a zdaje sie ze to wlasnie design mial byc w tym przypadku jednym z wazniejszych atutow ;)

  • Noxeus

    Co, jak co, ale ta Lumia jest… piękna. :)