Plany Microsoftu na rok 2012

|

Do sieci wyciekł właśnie plan wdrażania kolejnych wersji systemu Windows Phone. Microsoft chce, aby nowy system znalazł się nie tylko w urządzeniach segmentu high-end ale również w urządzeniach przeznaczonych dla mniej wymagających użytkowników. Zmiany te zobaczymy już w aktualizacji Tango, która dotyczyć będzie głównie telefonów segmentu low-end, o niższej i jak najlepszej cenie w stosunku do jakości telefonu. Aktualizacja ma się pojawić w drugim kwartale 2012 roku.

W czwartym kwartale 2012 roku, światło dzienne ma ujrzeć aktualizacja Apollo. Według wszystkich doniesień, najbardziej oczekiwana aktualizacja ma wprowadzać wiele zmian, m.in. obsługę dwurdzeniowych procesorów i ekranów o wysokiej rozdzielczości.

Jak myślicie, czy takie plany Microsoftu pozwolą wreszcie na „wybicie” się systemu?

źródło: wmpoweruser.com


 • Tomek

  Zdecydowanie nie. Microsoft rozwija WP zdecydowanie za wolno. Jeśli założymy że Tango nic nowego nie wniesie, to następną aktualkę mamy dopiero za rok. A wystarczy spojrzeć na stronę Feature Suggestions for Windows Phone by zobaczyć jak wiele jest do poprawienia w systemie. Za rok udział w rynku wzrośnie o 4-6% a to zdecydowanie za mało, system ma potencjał, który jest marnowany przez wolny rozwój. MS powinien wydawać małe aktualizacje co 2 miesiące i w każdej dawać po 3-4 nowe funkcje których oczekują użytkownicy.

  • Matt

   Spokojnie. Zobaczysz co się stanie wraz z premierą Windows 8. Na pewno pomoże to w popularności WP jeśli Microsoft dobrze to rozegra. Od premiery WP8 podejrzewam, że będzie boom chociaż pewnie mniejszy niż będzie się zapowiadać. Jednakże ten mały boom będzie bodźcem do częstszych aktualizacji i ulepszania systemu. Wtedy WP zostanie poważnym konkurentem (mimo małego udziału w rynku). Będzie się to szybko zmieniało ponieważ jeśli MS nie zmieni polityki i wyda przy premierze iPhone 5 jakąś porównywalnie dobrą lumię i zadba o marketing już za 3 lata może się naprawdę wiele zmienić na tym rynku.
   Warunki to: intuicyjność, prostota, częste aktualizacje, brak fragmentacji, reklama.

   • T11

    Ano właśnie. WP7 to taka beta wersja WP8.

 • Bones

  Microsoft dla mnie jest najlepszą firmą, która zawsze tworzy najbardziej stabilny i dobry system. Wieże w to, że stworzy najlepszy system na telefony. Cieszę się, że Microsoft nie za szybko wydaje nowe wersje systemu, bo to by była głupota, więcej błędów i więcej luk. Lepiej wydać coś raz a dobrze i tylko wydawać aktualizacje z drobnymi poprawkami. A jak wiadomo, że ma nadejść nowy system, to będzie wydarzenie roku i wszędzie będzie o tym głośno. Gdyby wydawano to co chwilę to nie byłoby takiego rozgłosu na pewno.

  • WujoFefer

   No własnie, niestety wiele osób widząc, że dany produkt jest od M$ od razu spisuje go na straty. Kompletnie tego nie rozumiem. Firma jest konsekwentna i stanowcza, ciekawa, nowoczesna może nie jest cool ale cool jest sitowate apple, które wg. mnie wydaje produkty lanserskie klepane na jedno kopyto. :/

 • T11

  Skoro w opisie Apollo jest Business, to może wreszcie Windows Phone będzie dorónywał Windows Mobile.