Microsoft uaktualnia licencję systemu

|

Pamiętamy sytuację z przed kilku tygodni, w której Microsoft został oskarżony o to, że system Windows Phone gromadzi dane o użytkownikach i przesyła je na serwery producenta. Informacje miała gromadzić ponoć aplikacja do aparatu, która uniemożliwiała wyłączenie usług lokalizacyjnych.

Wszyscy, którzy pobrali jakąkolwiek aplikacje w ciągu kilku ostatnich godzin powinni na ekranie swojego smartfona z systemem Windows Phone zobaczyć komunikat z prośbą o zaakceptowanie nowych zasad korzystanie z usługi Marketplace.

Błąd ujawniony kilka tygodni temu został co prawda naprawiony wraz z aktualizacją do wersji Mango, ale ostatnio okazało się, że Hub People także agreguje dane o swoich użytkownikach. Wszystko prawdopodobnie zostanie zmienione wraz z aktualizacją do kolejnej wersji systemu – Tango, ale w międzyczasie Microsoft ratuje się nowymi zasadami prywatności. Wszystkie są dostępne pod tym adresem. Możemy z tego dokumentu dowiedzieć się w jaki sposób i ile aplikacji przekazuje informacje na zewnątrz.